Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Futbal: Petržalčania začali v parku

TASR|5. jan 2001 o 13:59

Bratislava 5. januára (TASR) - V petržalskom Sade Janka Kráľa v susedstve svojho štadióna absolvovali v piatok futbalisti Artmedie svoj prvý tréning v tomto tisícročí.

V mrazivom počasí iba testovali na krátkych úsekoch svoj kondičný stav. S týždenným predstihom si kanonier Ľuboš Luhový overoval situáciu s neposlušnou achilovkou a záver vyslovil on sám: "Chcem ísť čo najskôr na operáciu..." Individuálne sa pripravoval aj Radovan Vašík, zatiaľ čo Štefanovi Maixnerovi, pochopiteľne, rehabilitácia zlomeniny členka nedovoľuje zatiaľ ani toľko. Na prvom tréningu chýbali aj Majoroš a Karnas, ktorí sú po operáciách. Novými tvárami boli dvaja hráči SCP Ružomberok Miroslav Bédi a Peter Rataj, ako aj Martin Bednár z druholigových Novák. Po ohlasovaných Prešovčanoch, útočníkoch Lelkešovi a Šoltísovi, zatiaľ nebolo chýru, tréner Dušan Galis povedal len toľko: "Lelkeš a novozískaný brankár Pařízek z Drnovíc sa majú hlásiť na tréningu v pondelok."

Futbalisti Artmedie pokračujú s tréningami v domácom prostredí až do odchodu na sústredenie 19. januára na Štrbskom Plese. Vtedy už budú mať tri zápasy v nohách (9. januára v Dun. Strede, 12. s rakúskym súperom a 17. s ŠK Malacky). Počas sústredenia v Tatrách hrajú 21. januára s AC Spišská Nová Ves a 24. s AC Svit. "Kladiem dôraz na dôkladnú rozohratosť mužstva a preto z Tatier ideme rovno na sústredenie do Turčianskych Teplíc, kde budeme hrať 27. januára s domácim mužstvom a 31. januára so Železiarňami Podbrezová." Februárová zápasová náplň bude veľmi náročná: 2. v Topoľčanoch, 7. so Slovanom, 10. so Sigmou Olomouc, 13. so Slezanom Opava, 17. v maďarskom Györi a 21. s Rapidom Bratislava.

Náročná príprava musí potvrdiť ambície Artmedie z konca jesene, keď pod Galisovým vedením Petržalčania v štyroch zápasoch získali 7 bodov (predtým v štrnástich 11) a trochu sa vzdialili hrozbe zostupu. To však zďaleka nie je ich cieľ do jarnej časti superligy, ktorú začínajú 25. februára doma zápasom s FC Košice.