Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Futbal: O kapitánovi anglického národného tímu Eriksson ešte nerozhodol

TASR|5. feb 2001 o 10:31

Londýn 4. februára (TASR) - Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Sven Goran Eriksson v nedeľnom vydaní britských novín Sunday odmietol s určitosťou odpovedať na otázku, či za kapitána národného tímu určí stredopoliara Manchesteru United Davida Beckha

ma.

Bývalý kouč Lazia Rím absolvuje trénerskú premiéru v anglickom tíme v prípravnom stretnutí so Španielskom 28. februára. "David Beckham bude v zostave, to je isté. Či bude aj kapitánom, to vám neviem povedať. David mal kapitánsku pásku v poslednom zápase v Taliansku a myslím si, že zvládol svoju úlohu dobre. No ešte som sa úplne nerozhodol," povedal Švéd.

Eriksson neprezradil ani mená hráčov, ktorí ho pri sledovaní zápasov Premier league zaujali svojimi výkonmi, ako však sám poznamenal, najprv si vyberie najlepších hráčov a až potom si zvolí taktiku. "Pred mnohými rokmi, keď som bol ešte mladý, robil som to opačne. Najprv som si zvolil taktiku a až potom vybral hráčov. Časom som však zmenil názor, myslím si, že najdôležitejší sú hráči," povedal.

Eriksson ďalej uviedol, že v Anglicku pôsobí aj veľa dobrých mladých futbalistov. "Otáznym ale ostáva, či sú pripravení hrať na najvyššej medzinárodnej úrovni," dodal.