Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Futbal: O budúcom klubovom pôsobisku Bednára stále nejasno

TASR|6. jan 2001 o 22:49

Bratislava 6. januára (TASR) - Nad budúcim klubovým pôsobiskom futbalistu Tatrana Prešov Vladimíra Bednára visia stále otázniky. Talentovaný hráč mal spolu so svojim oddielovým kolegom Petrom Hlinkom prestúpiť do rakúskeho Sturmu Graz, napokon však podpís

al triapolročný kontrakt so Slovanom Bratislava. Prezident Tatrana Prešov Vladislav Sabol však tvrdí, že klub sa nedohodol s "belasými" na Bednárovom prestupe, pretože hráč už uzavrel priebežný kontrakt s rakúskym tímom a účastníkom druhej fázy Ligy majstrov a momentálne spolu s Hlinkom čaká na pracovné povolenie.

"Vlado čaká na pracovné povolenie, ktoré by malo prísť najneskôr do 10. januára. Za oboch hráčov sme od vedenia Sturmu už dostali prvú finančnú splátku. Ak Bednár podpísal kontrakt so Slovanom, je to čisto jeho osobná iniciatíva, pretože vedenie Prešova s predstaviteľmi bratislavského klubu o jeho prestupe do Slovana nerokovalo," povedal Sabol.

"Neviem vôbec nič o tom, že Bednár mal so Sturmom podpísanú predbežnú, ani nijakú inú zmluvu. Po rozhovore s jeho manažérom pánom Bielikom som sa dozvedel, že Bednárovi skončila v Prešove profesionálna zmluva. Z toho vyplýva, že mu nič nebránilo v tom, aby sme s ním podpísali triapolročný kontrakt," reagoval ekonomický riaditeľ ŠK Slovan Roman Dubeň.