Rozhodca Tobias Stieler a hráč Bayeru Leverkusen Amine Adli.
Rozhodca Tobias Stieler a hráč Bayeru Leverkusen Amine Adli. (Autor: TASR/AP)
Michal Šášky|21. mar 2023 o 12:05

Hráčovi dal dvakrát žltú kartu za simulovanie, dvakrát neprávom.

LEVERKUSEN. Situácia na čele tabuľky nemeckej Bundesligy je stále zamotanejšia a po víkendovom 25. kole má opäť nového lídra.

Na prvé miesto sa vrátila Borussia Dortmund (53 b), v sobotu vyhrala nad 1. FC Kolín 6:1. O bod preskočila Bayern Mníchov, ktorý v nedeľu prehral na pôde Bayeru Leverkusen 1:2. Z tretieho miesta stráca Union Berlín na lídra len päť bodov.

Nedeľňajší šláger medzi Bayerom a Bayernom priniesol dva kuriózne momenty, ktoré rozhodli o výsledku stretnutia.

Zachránil to VAR

Futbalisti Bayernu Mníchov inkasovali oba góly z pokutových kopov, ktorým predchádzali veľmi podobné okolností.

Hostia boli vo vedení od 22. minúty, keď skóroval Joshua Kimmich, ktorému nabil z hranice malého vápna Leon Goretzka.

Prvý pokutový kop domácich prišiel v 55. minúte po strete Benjamina Pavarda a Amina Adliho a následnej konzultácii s videorozhodcom pri systéme VAR.

Hlavný rozhodca Tobias Stieler pôvodne odpískal filmovanie Adliho, ktorému udelil aj žltú kartu. Neskôr ju zrušil, s hráčom si s úsmevom podali ruky.

Brankár Yann Sommer nevystihol správny smer strely Exequiela Palaciosa a Bayer Leverkusen vyrovnal.

Veľmi podobná situácia nastala o osemnásť minút neskôr, keď si opäť Adli preberal pas na kraji pokutového územia.

Arbiter opäť odpískal filmovanie stredopoliara Leverkusenu. Adli okamžite ukazoval rozhodcovi, že sa druhýkrát opakuje rovnaká situácia.

Ako odhalili zábery, medzi Adlim a hosťujúcim Dayotom Upamecanom prišlo ku kontaktu. Rozhodca tak následne znova odpískal penaltu po konzultácii s VAR.

Tá mala toho istého exekútora, ktorý umiestnil loptu na to isté miesto. Sommerovi tesne ušla.

Bývalá legenda Bayernu sa tešila

Zaujímavý zápas to bol pre Xabiho Alonsa, trénera Leverkusenu a bývalého legendárneho hráča Bayernu. Prvýkrát sa totiž radoval z víťazstva nad bývalým tímom.

"Som veľmi šťastný, spokojný a hrdý," zhodnotil krátko výkon svojho tímu, cituje ho agentúra AP.

Bayer Leverkusen nadviazal na štvrtkový triumf 2:0 nad Ferencvárosom Budapešť, ktorým spečatil postup do štvrťfinále Európskej ligy UEFA.

"Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas. Vedeli sme to, no za 90 minút sme to na ihrisku neukázali a musíme zistiť prečo. Teraz však chceme zvládnuť asociačný termín bez zranení," povedal po stretnutí kapitán Mníchovčanov Thomas Müller.

Bayern po tretej prehre v sezóne má šancu dostať sa späť na čelo tabuľky 1. apríla, keď privíta v šlágri vedúci Dortmund.

Leverkusen ukončil jeho štvorzápasovú víťaznú sériu naprieč všetkými súťažami.

Tabuľka Bundesligy

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»VIDEO: Ešteže existuje VAR. Kuriozita v šlágri Bundesligy, smial sa aj rozhodca