Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbal: Nečas podpíše v stredu zmluvu so Slovanom

TASR|8. jan 2001 o 19:41

Bratislava 8. januára (TASR) - Bývalý česko-slovenský futbalový reprezentant Radim Nečas sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane od stredy po brankárovi Tomášovi Bernadym druhým futbalistom z Českej republiky v službách bratislavského Slovana. Na avizovano

m prestupe 31-ročného kreatívneho stredopoliara, ktorý v jarnej časti Gambrinus ligy odohral v drese Slavie Praha len 589 minút v desiatich zápasoch, sa dohodli v pondelok predstavitelia oboch klubov v Prahe.

"Na 99,9 percent Nečas prestúpi do Slovana, dohodli sa na tom predstavitelia Slavie a pán Jozef Sloboda, ktorý zastupoval našu stranu. Novú zmluvu, ktorá bude zrejme znieť na kratšiu dobu ako u mladých prestupujúcich futbalistov, by sme mali podpísať v stredu," povedal ekonomický riaditeľ ŠK Slovan Roman Dubeň na adresu Nečasa, ktorého český Sport označil za jedno z dvoch najväčších sklamaní "zošívaných" a kritizuje ho aj za pomalšiu hru: "Vieme, že Nečas sa po návrate do Slavie nepresadil. Napriek tomu je to hotový futbalista, od ktorého si sľubujeme, že bude tvoriť hru."

Okrem Nečasa majú v stredu podpísať novú zmluvu s belasými už aj bývalí futbalisti 1.FC Košice brankár Marián Kelemen a Ladislav Onofrej. Už v najbližších hodinách bude na Tehelnom poli jasno aj v avizovaných prestupoch Vladimíra Bednára z FC Tatran Prešov, Eduarda Hrnčára z FC Nitra a zatiaľ neznámeho reprezentanta Rumunskej dvadsaťjednotky.