Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Futbal-MS 20: Podľa Weaha majú domáci ľahkú skupinu

TASR|30. jan 2003 o 10:49

Abú Dabí 29. januára (TASR) - Reakcie aktérov stredajšieho žrebovania MS 20-ročných futbalistov, ktoré sa v dňoch od 25. marca do 16. apríla uskutočnia ...

Abú Dabí 29. januára (TASR) - Reakcie aktérov stredajšieho žrebovania MS 20-ročných futbalistov, ktoré sa v dňoch od 25. marca do 16. apríla uskutočnia v Spojených arabských emirátoch. V A-skupine sa predstavia slovenskí reprezentanti, domáce družstvo, ďalej Burkina Faso a Panama. Bývalý najlepší hráč sveta George Weah tvrdí, že A-skupina je ľahká a všetky tímy z nej majú šancu postúpiť.

George Weah, libérijský futbalista, bývalý najlepší hráč sveta a Afriky, ktorý v súčasnosti oblieka dres miestneho klubu Al Jazira: "Spojené arabské emiráty sa ocitli v ľahkej skupine, ale všetky štyri mužstvá sú schopné popasovať sa o postup. Posledné majstrovstvá sveta názorne ukázali, že už neexistujú slabé, alebo silné tímy.

Urs Linsi, generálny sekretár FIFA: "Maradona, Van Basten, Bebeto, Dunga, Šuker, Boban, Sammer, Figo, Francescoli, Thierry Henry, Raul a Saviola, to je len niekoľko mien z množstva hráčov, ktorí v minulosti štartovali na majstrovstvách sveta dvadsaťročných a neskôr sa stali hviezdami v kategórii dospelých. FIFA má veľa dôvodov na to, aby tento rok usporiadali šampionát Spojené arabské emiráty. Je to krajina dodržujúca tradície, s nádhernou kultúrou, fantastickými otvorenými ľuďmi, milujúcimi mier".

Mattar M. Al Tayer, organizačný výbor MS 20: "Všetky tímy v A-skupine sú silné. Burkina Faso hrá veľmi rýchly futbal, Panama a Slovensko tiež nie sú bez šancí. Samozrejme, cieľom našej reprezentácie je kvalifikovať sa z prvého miesta."

Zuhair Bakhit, bývalý vynikajúci útočník SAE: "Verím, že mladí futbalisti podajú svoje najlepšie výkony, vedia, že ich budú pozorovať manažéri. Budú to vynikajúce majstrovstvá."

Súvisiace články