Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Futbal: Michalíkov debut možno proti Nemecku, Varga proti Alžírsku otázny

TASR|19. feb 2001 o 16:24

Bratislava 19. februára (TASR) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Jozef Adamec pripustil, že 27-ročný stredopoliar pražskej Sparty Rastislav Michalík, ktorý zostal v Slovane Liberec na hosťovaní, absolvuje reprezentačný debut v priateľskom medzi

štátnom stretnutí 29. mája proti Nemecku v Brémach. Kormidelník slovenskej reprezentácie súčasne dodal, že zatiaľ ešte neuvažuje o náhradníkovi za čerstvo zraneného obrancu Stanislava Vargu z AFC Sunderlandu na kvalifikačnú generálku jari proti Alžírsku (27. februára).

"Čo sa týka Vargu, zatiaľ čakám na výsledky ďalších Stanových vyšetrení a potom uvidím. Už som avizoval, že na zápas do Nemecka počítam so širším kádrom, pretože v máji za deväť dní zohráme tri stretnutia, vrátane dvoch kvalifikačných proti Švédsku (2. júna) a Azerbajdžanu (6. júna). Možem prezradiť, že na zozname reprezentantov mám už dlhší čas aj Michalíka. Navyše sa mu vydaril prvý zápas v jarnej časti českej ligy, takže jeho reprezentačný debut prichádza do úvahy," povedal tréner Adamec na adresu kreatívneho stredopoliara, ktorého české média v 17. kole Gambrinus ligu zhodne vyhlásili z hviezdu stretnutia v Liberci.

"Michalík bol hlavnou postavou severočeského derby, ťahúň libereckého tímu. Prihral na dva góly, ktoré znamenali víťazstvo nad Jabloncom. Obehal veľký priestor a v Liberci môžu byť radi, že je u nich na hosťovaní zo Sparty," uvádza denník MF Dnes, ktorému v podobnom štýle sekunduje český Sport: "Slovenský záložník, ktorý je v Liberci už len na hosťovaní, potvrdil, ako je pre ofenzívu Slovana dôležitý. Rovnako ako na jeseň zásoboval útočné hroty presnými pasmi a rozohrával takmer všetky štandardné situácie domácich."