Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Futbal: Miami túži po Moravčíkovi, Slovák zvažuje prestup

TASR|25. jan 2001 o 19:01

Glasgow 25. januára (TASR) - Eminentný záujem trénera amerického tímu profesionálnej ligy MLS Miami Fusion Raya Hudsona o služby skúseného slovenského legionára Ľubomíra Moravčíka stále neutícha. Manažér zeleno-bielych Martin OďNeill zatiaľ na Hudsonov zá

ujem nereagoval, samotný Moravčík však pripustil, že v lete po skončení zmluvy s Celtikom Glasgow je jeho prestup do Miami možný.

"Tréner Hudson ma osobne nekontaktoval, ale hovoril s mojím manažérom. Viem, že má o moje služby záujem, no začiatok novej sezóny americkej futbalovej ligy v apríli uričte nestihnem. Ak do Miami prestúpim, tak najskôr v lete, keď mi s Celtikom skončí zmluva. V takom prípade si už určite nezahrám Ligu majstrov, no taký je už futbalový život," povedal po návrate zeleno-bielych zo zámorského turné 35-ročný slovenský legionár, ktorý sa ešte v závere minulého roku oficiálne rozlúčil s reprezentáciou.

Celtic aj s Moravčíkom absolvoval v USA týždenné turné, v rámci ktorého zohral katolícky klub dva zápasy. Počas zimnej prestávky v škótskej lige navštívil odchovanec nitrianskeho futbalu na deväť dní aj rodné Slovensko, v sobotu však už čaká jeho tím domáci pohár a v stredu ďalšie ligové kolo.

"V zámorí ma prekvapili divácke návštevy, atmosféra na oboch zápasoch a kvalita tímu z Tampa Bay. Majú tam skutočne veľmi dobré mužstvo, napokon remíza s Celtikom 2:2 hovorí za všetko. Myslím si, že futbal v USA zažíva stále veľký progres," dodal Moravčík. Pre škótsky Soccernet Hudson uviedol, že práve hráča Moravčíkových kvalít potrebuje do tímu.

"Prirodzene, že takéto slová chvály každého futbalistu potešia. Trénera Hudsona osobne nepoznám, no ako futbalista je na ostrovoch veľmi známy a poulárny. Dúfam, že v prípade môjho prestupu naplním jeho očakávania," uzavrel Moravčík, ktorý na reprezentačnú tému dodal: "S reprezentáciou som sa oficiálne rozlúčil po stretnutí so Švédskom a svoj názor som nezmenil. Napriek tomu sledujem slovenskú reprezentáciu a viem i o prehre v Leverkusene, z ktorej by som však prehnané závery nerobil. Rozhodujúca bude kvalifikácia."