Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Futbal-ME: Slováci splnili povinnosť, ale v zápasoch pravdy musia ukázať viac

TASR|3. apr 2003 o 09:43

Trnava 3. apríla (TASR) - Po stredajšom povinnom víťazstve nad Lichtenštajnskom (4:0) pred prázdnymi tribúnami trnavského štadióna drží slovenská futbalová ...

Trnava 3. apríla (TASR) - Po stredajšom povinnom víťazstve nad Lichtenštajnskom (4:0) pred prázdnymi tribúnami trnavského štadióna drží slovenská futbalová reprezentácia iskierku nádeje na postup na európsky šampionát 2004. Reálny stav vecí sa však ukáže až po júnových zápasoch pravdy s topfavoritmi skupiny - doma s Tureckom a v Anglicku.

V dvoch po sebe idúcich dueloch s papierovými outsidermi 7. kvalifikačnej skupiny si Slováci na svoje konto pripísali šesť bodov, ale herne neuspokojili ani v jednom. Prísnejšie kritéria znesie iba druhý polčas domáceho duelu s Lichtenštajnskom, v tom prvom sa stále viezli na vlne slabého výkonu z macedónskeho Skopje. "Nervozita opadla z hráčov až po druhom góle v sieti súpera. Lichtenštajnci pred prestávkou dobre bránili, čo nám robilo problémy. Vpredu sme nevedeli udržať loptu, opäť nás brzdili nepresné prihrávky. Až po zmene strán sme ukázali aj pekné akcie a zvýraznili víťazstvo," musel po zápase konštatovať slovenský kormidelník Ladislav Jurkemik.

Kouč Slovenska vyzdvihol najmä výkon Michalíka, v druhom polčase aj Janočka s Karhanom. Potešili ho dva góly Szilárda Németha, tie by mu mohli pomôcť vybojovať si späť miesto v základnej zostave anglického Middlesbroughu. "Szilárda som nepostavil od začiatku, pretože som chcel využiť dvoch najbehavejších útočníkov v kádri, teda Kožleja s Reiterom. Obaja mali v úvode čo najviac ubehať a unaviť obrancov hostí a vytvoriť tak priestor pre čerstvých hráčov. V prestávke som Németha posielal na ihrisko s tým, aby strelil upokojujúci gól, pretože v kabíne bolo cítiť nervozitu," prezradil Jurkemik, ktorý doprial najlepšiemu strelcovi najvyššej slovenskej súťaže Mintálovi iba desať minút hry. Podľa jeho slov sa príliš nehodí do koncepcie reprezentačného mužstva, ktoré v súčasnosti hrá bez ofenzívneho stredopoliara v tesnom závese za útočníkmi.

"Po týchto dvoch zápasoch môžem byť spokojný. Boli sme pod veľkým tlakom proti Macedónsku a aj proti Lichtenštajnsku, napriek tomu máme šesť bodov, úlohu sme splnili na sto percent a o postup bojujeme ďalej. Od zajtra sa už počítajú iba body a na predvedené výkony sa už nebude pozerať. Hoci viem, že v ďalších zápasoch musíme určite ukázať vyššiu kvalitu. Tú budem žiadať už v najbližšom medzištátnom zápase proti Grécku. Náš výkon však rastie úmerne so silou súpera," optimisticky dodal slovenský tréner.

mp sr

Súvisiace články