Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Futbal: ME 2004 majú už svoju oficiálnu pesničku "Forca"

TASR|6. apr 2004 o 08:02

Lisabon 6. apríla (TASR) - Portugalskí organizátori futbalových majstrovstiev Európy vybrali oficiálnu pieseň, ktorá bude počas 23 dní sprevádzať futbalový ...

Lisabon 6. apríla (TASR) - Portugalskí organizátori futbalových majstrovstiev Európy vybrali oficiálnu pieseň, ktorá bude počas 23 dní sprevádzať futbalový šampionát (12. 6. - 4. 7.). Stala sa ňou melódia portugalskej speváčky Nelly Furtadovej "Forca".

Rodáčka z Kanady zaspieva svoj "song" 4. júla pred finálovom duelom na Štadióne svetla v Lisabone, ešte pred štartom ME by však mala vyjsť oficiálna verzia v portugalčine. "Podľa mojich odhadov uzrie svetlo sveta portugalská verzia v júni pred štartom majstrovstiev," vyhlásil marketingový šéf Európskej futbalovej únie (UEFA) Alan Ridley.

Usporiadatelia EURO 2004 zároveň v pondelok oznámili, že európsky šampionát by malo v lete navštíviť asi 1,5 milióna fanúšikov z celej Európy, čo je trikrát viac, než boli pôvodné prognózy. "Keď som sa dozvedel, že EURO by mohlo navštíviť až pol druha milióna návštevníkov, nemohol som tomu uveriť. Naše odhady sú však celkom jasné, do Portugalska príde jeden a pol milióna ľudí," povedal prezident Portugalského futbalového zväzu a hlava organizačného výboru ME Gilberto Madail. Do predaja už smerovalo zhruba 1,2 milióna vstupeniek a očakáva sa, že zvyšných 300-tisíc si zakúpia diváci tesne pred stretnutiami.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
17:00
Slovensko - 3. Liga
Pov. Bystrica vs. Marcelová
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Dánsko vs. Fínsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Belgicko vs. Rusko
Kurzy prináša