Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbal: Maradona sa predstaví v drese Dundee v priateľskom zápase s Neapolom

TASR|10. jan 2001 o 20:35

Glasgow 10. januára (TASR) - Bývalý argentínsky futbalista Diego Maradona, ktorý pred tromi rokmi ukončil svoju kariéru, by sa mal predstaviť v drese škótskeho prvoligového klubu FC Dundee v priateľskom stretnutí proti svojmu bývalému zamestnávateľovi, ta

lianskému tímu SSC Neapol. Maradona, ktorý získal v hlasovaní futbalových fanúšikov prostredníctvom internetovej stránky FIFA cenu pre najlepšieho hráča minulého storočia, by mal v spomínanom stretnutí nastúpiť po boku svojho bývalého kolegu z argentínskej reprezentácie Claudia Caniggiu, ktorý oblieka dres FC Dundee. Štyridsaťročný Maradona, ktorý sa v minulom roku liečil na Kube z drogovej závislosti, by mal za svoju účasť v priateľskom zápase údajne zinkasovať čiastku 2 .000 libier, čo však predstavitelia škótskeho klubu odmietli komentovať.

"Podrobnosti dohody medzi FC Dundee a Maradonom zostanú čisto súkromnou vecou. Treba ešte dotiahnuť terím konania stretnutia, ale je viacmenej jasné, že stretnutie sa oddohrá na štadióne Dundee v Dens Parku," povedal hovorca škótskeho klubu pre Evening Telegraph.

Otázkou zostáva, či bude Maradona v poslednom období sužovaný zdravotnými problémami schopný odohrať celých 90 minút, zápas by mal v každom prípade vzbudiť veľký záujem zo strany televízie.