Cristiano Ronaldo a Harry Maguire.
Cristiano Ronaldo a Harry Maguire. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|21. okt 2021 o 06:30

United po veľkej dráme otočil zápas.

BRATISLAVA. Viackrát mu navreli žily. Ceril zuby, škeril sa. Bezprostredne po zápase Cristiano Ronaldo zaťal päsť a reval do kamery: "Áno! Áno!"

Vzápätí sa trošku zľakol, lebo ho za dres odzadu jemne potiahol bláznivý fanúšik, ktorý preskočil ochrannú bariéru.

Usporiadatelia exhibicionistu od Ronalda ihneď odstavili, nasledoval rýchly strih a iný záber.

V stredu neskoro večer sa v slávnej aréne Old Trafford diali iné podstatné veci.

V treťom zápase Ligy majstrov Manchester United zdolal Atalantu Bergamo 3:2.

Pritom po polčase viedli hostia 2:0 a sám tridsaťšesťročný Ronaldo bol dlho frustrovaný.

Bol to parádny zápas. Prvý polčas boli lepší hostia, druhý ovládli domáci. A hlavným hrdinom v závere bol opäť Ronaldo.

Opäť vylepšil rekord

Portugalčan si v 81. minúte nabehol na center a hlavou rozhodol. Perfektne načasoval výskok.

Skóroval aj v treťom zápase skupiny a vlastný rekord v Lige majstrov vylepšil už na 137 gólov.

Jeho letný príchod do United vyvolal eufóriu, predal rekordný počet klubových dresov. A Ronaldovi sa darilo okamžite aj strelecky. Potom však prišiel mierny útlm.

V poslednom období bol Ronaldo kritizovaný, že slabo bráni. Že len výnimočne napadá súperových hráčov, možno raz či dvakrát za zápas.

V tejto štatistike patrí medzi európsky podpriemer.

Iný hráč na pozícii Ronalda bežne napáda spoluhráčov pätnásť až dvadsaťkrát.

„Často stoná a iba máva rukami,“ kritizoval Ronalda pred zápasom bývalý hráč United Garry Neville.

Solskjaer bránil Ronalda

Ronaldo sa tiež hneval, keď ho tréner Ole Gunnar Solskjaer vynechal zo základnej zostavy United, alebo keď ho predčasne striedal.

„Ak niekto chce Ronalda kritizovať za pracovné tempo a prístup, tak dúfam, že ste videli jeho posledný zápas a to, ako behá,“ bránil ho v rozhovore pre BT Sport tréner Solskjaer.

Aj on bol v poslednom období pod veľkou paľbou kritiky. V britských médiách sa prepiera jeho neistá pozícia v klube a čoraz vyšší tlak na jeho osobu.

(Autor: SofaScore)

Manchester sa v anglickej lige trápi, nevyhral tri zápasy za sebou, z ktorých získal iba bod. Ronaldo počas tohto obdobia neskóroval.

Navyše United vypadol veľmi skoro z anglického Ligového pohára (EFL Cup).

Sú ochotní ísť cez tehlové múry

Solskjaer však pred zápasom s Atalantou pocítil podporu fanúšikov, keď na štadióne vyvolávali jeho meno.

„Fanúšikovia sú veľkou, veľkou súčasťou tohto klubu. Spevácka sekcia tu dnes udržiavala hráčov v ich viere. To je to, čo sa v Manchester United robí počas večera Ligy majstrov,“ hodnotil Solskjaer.

„Ľudia sa pýtali, či sú hráči ochotní prebehnúť cez tehlové múry pre Oleho, ale dnes to dokázali,“ pochvaľoval si bývalý hráč United Rio Ferdinand.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Stoná a máva rukami? Kritizovaný Ronaldo opäť predviedol šou