Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Futbal: Majster začal trénovať trojfázovo

TASR|8. jan 2001 o 17:29

Bratislava 8. januára (TASR) - Prvý v tabuľkách, posledný v príprave, ale takmer kompletný aj s posilami - to charakterizuje začiatok zimnej prípravy futbalového majstra Slovenska Interu Bratislava, ktorú odštartoval v pondelok na svojom štadióne.

Na zariadeniach v posilňovni sa objavili všetky tri nové akvizície: Ukrajinec Alexej Derpapa, Miroslav Drobňák z Prešova a Peter Petráš z Dubnice. Cvičil aj Radovan Kocúrek, chýbal iba náhradný brankár Bartalský a Gáspár, ktorý sa zotavuje po operácii. Druhá časť predpoludňajšej prípravy prebiehala v telecvični, popoudní čakali hráčov terénne behy pri jazere na Pasienkoch.

Početný káder dvadsiatich štyroch hráčov by mal splniť očakávané výsledky - obhájenie prvenstva a vydarenejší štart v Lige majstrov ako vlani. "Na jeseň sme pociťovali nedostatočný káder hráčov, bolo to cítiť v strede poľa, pri premieňaní gólových príležitostí a na lavičke náhradníkov, na ktorú si museli sadnúť aj talentovaní dorastenci," povedal tréner Jozef Bubenko. "Proces posilňovania sa celkom neskončil, nevyšli nám viaceré zámery ako napríklad príchod prešovských útočníkov Lelkeša a Šoltisa, ale pokračujeme v tom, hoci verím, že traja doteraz získaní hráči budú prínosom."

Inter pokračuje v príprave doma do piatka, kedy mužstvo odcestuje na sústredenie do Chorvátska: "Možno tam zohráme aj nejaký zápas, ale so zápasovou sériou rátame až po návrate 21. januára," povedal J. Bubenko. Inter popri svojom obhájení titulu majstra by sa mal výraznejšie zamerať na vyniknutie v prípadnej účasti v Lige majstrov.