Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Futbal má byt oddychom, nie akcným filmom

Sportnet|Publikované 30. okt 2002 o 23:00

Rožnava Stretnutie 12. kola I. triedy ObFZ Rožnava FK Krh. Podhradie FK Plešivec bolo jedným z najlepších duelov jesennej casti. V tejto sezóne sa

hrá pod hradom velmi dobrý futbal a Plešivcania sa netaja útokom na V. ligu. V zápase nechýbalo nasadenie i zdravá športová rivalita, ktorú však trochu kazí "nasadenie" fanúšikov spod hradu Krásna Hôrka. Na ihrisku v Krh. Podhradí totiž v nervóznych dueloch fanúšikovia domácich futbalistov nielen povzbudzujú, ale i "strašia" hrácov hostí.

Po odpískaní zápasu sa strhla "mela", ktorá však patrí ku koloritu duelov pod hradom. Nic nezvycajné. V tejto sezóne už malo Krh. Podhradie uzavreté ihrisko a stretnutie s Dobšinou sa muselo uskutocnit v Plešivci. Objavili sa názory, že o postup sa usilujúci Plešivcania uzavreli dohodu so svojim nedelným súperom. Nic také sa však nestalo. Krasnohorcanía vyhrali.

"Bolo to nadpriemerné stretnutie s velmi kvalitným súperom. Na tažkom teréne rozhodlo štastie, ale zápas medzi hrácmi na hracej ploche prebiehal bez zbytocnej agresivity. Už dávno sme neodohrali taký dobrý duel," uviedol kapitán FK Krh. Podhradia Ludovít Mészner. Súhlasí s ním i kapitán Plešivca Adrian Szaniszló: "Bol to vyrovnaný zápas. Hrali sme dobre, ale chýbala nám presnejšia strelecká muška. Zápas však prebiehal, napriek diskutabilnej jedenástke, v duchu fair-play." Neuralgickým bodom stretnutia bola jedenástka za stavu 0:1. "Aj v Lige majstrov sa pískajú také fauly. Bol to cistý pokutový kop, ked brankár hostí vybehol zbytocne. Bola v tom aj chyba rozhodcu, ktorý váhal niekolko sekúnd, kým nedovolený zákrok odpískal," skonštatoval L. Mészner.

Stretnutie Krh. Podhradie Plešivec skoncilo nakoniec tesným vítazstvom domáceho mužstva 2:1. Jeho záver však trochu pripomínal koniec duelu Krh. Podhradie Kunova Teplica, ked došlo k fyzickej inzultácii jedného z hrácov hostí. "Chceli sme odíst z ihriska, co najskôr, lebo atmosféra bola napätá. Ja som podal ruku rozhodcovi a išiel som do kabíny. Až neskôr som sa dopocul, že náš gólman sa dostal do konfkliktu s domácim usporiadatelom. Myslím si, že odchod do šatní nie je v Podhradí dost bezpecný," povedal A. Szaniszló.

Názor L. Mésznera na vlastných fanúšikov je jednoznacný: "Ked vnikne náš divák na ihrisko, sám sa onho postarám. V zimnej prestávke sa chceme s našimi fanúšikmi porozprávat, lebo atmosféra na našich domácich stretnutiach by mala byt pokojnejšia. Potrebujeme viac povzbudit, co casto robia, ale musia brat aj nepriaznivé výsledky. Nie vždy je za prehrou, stratou bodov ci výkonom rozhodcu náš súper. Nedelnajší futbal má byt akýmsi oddychom a miestnym kultúrnym vyžitím, nie akcným filmom." Podla slov plešiveckého kapitána je názor jeho protivníka správny. "Stotožnujem sa s výrokom pána Mésznera. Pod hradom odzneli rôzne urážky na našu adresu, ale v Podhradí sme si už na to zvykli a tam bežne súperovi nadávajú. Nás vlastne provokujú všade," podotýka A. Szaniszló.

Plešiveckí futbalisti si najviac vytrpeli pod Geravami. "Na Dedinkách to bolo doslova šovinistické správanie sa divákov. Tí, nakoniec vbehli aj na hraciu plochu, strcili do rozhodcu, ale ihrisko nemali zatvorené. Pritom rozhodca bol nanajvýš objektívny," povedal na margo zápasu pod Geravami A. Szaniszló. Po podobnom konflikte, aj ked o cosi tvrdšom, mali v Krh. Podhradí zavreté ihrisko na jeden donmáci zápas. "Problém vidím v tom, že nie je rovnaký meter na každého. Malo by byt jasn

Úradná správa c.10/2002-2003

11.10.2002

DK trestá FK Krh. Podhradie za napadnutie hrácov a funkcionárov po stretnutí s Kun. Teplicou podla DP-2, cl.1-c financnou pokutou 4000,- Sk uzavretím ihriska na jedno stretnutie doma (13.10.2002) a odohrat ho v okruhu 15 km a v domácich stretnutiach zvýšit pocet usporiadatelov na 15.

Úradná správa c.12/2002-2003

24.10.2002

DK trestá TJ Dedinky financnou pokutou 500,- Sk za vbehnutie diváka na hraciu plochu a neoznacenú funkcionársku službu. V domácich stretnutiach zvýšit usporiadatelskú službu na 15.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.