Útočník PSG Mauro Icardi.
Útočník PSG Mauro Icardi. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|7. aug 2021 o 23:10

V treťom zápase prišlo prvé víťazstvo vo francúzskej Ligue 1.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain vstúpili víťazne do nového ročníka najvyššej francúzskej súťaže. V sobotnom zápase 1. kola Ligue 1 triumfovali na ihrisku nováčika ESTAC Troyes 2:1.

Vicemajster síce prehrával od 10. minúty po góle Oualida El Hajjama, ale ešte v prvom polčase dokázal skóre otočiť. Strelecky sa presadili posila z Interu Miláno Achraf Hakimi a argentínsky útočník Mauro Icardi.

Okrem Hakimiho absolvoval v drese PSG ligový debut aj holandský stredopoliar Georginio Wijnaldum, ktorý prišiel pred sezónou do francúzskej metropoly z FC Liverpool.

Najbližšie kolo by mohol figurovať v tíme aj argentínsky futbalista Lionel Messi, bývalá hviezda FC Barcelona by sa podľa mediálnych špekulácií mala čoskoro pripojiť k tímu.

V prvom sobotnom zápase remizoval favorizovaný Lyon doma s Brestom 1:1. Rovnaká remíza sa udiala aj v piatkovom otváracom zápase sezóny.

Ligue 1 - 1. kolo:

Olympique Lyon - Stade Brest 1:1 (0:1)

Góly: 62. Slimani - 43. Cardona

Troyes - Paríž Saint-Germain 1:2 (1:2)

Góly: 10. El Hajjam - 19. Hakimi, 21. Icardi

Tabuľka

Domov»Futbal»Francúzsko»Ligue 1»Paríž St. Germain vstúpil do novej sezóny tesnou výhrou, nabudúce možno s Messim