Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Futbal-kvalifikácia: V Skopje pôjde nielen o prvé body, ale aj o udžanie šance

TASR|28. mar 2003 o 09:57

Bratislava 28. marca (TASR) - Výprava slovenskej futbalovej reprezentácie sa v piatok predpoludním presunula leteckým špeciálom z Bratislavy do metropoly ...

Bratislava 28. marca (TASR) - Výprava slovenskej futbalovej reprezentácie sa v piatok predpoludním presunula leteckým špeciálom z Bratislavy do metropoly Macedónska Skopje, kde sa v sobotu o 19.00 na štadióne Gradski pokúsi v zápase s domácim tímom získať svoje prvé body v 7. kvalifikačnej skupine EURO 2004. Hlavným rozhodcom bude Francúz Laurent Duhamel, asistovať mu budú Alain Dutheil a Philippe Bombart.

Zverenci trénera Ladislava Jurkemika si uvedomujú, že po dvoch prehrách (v Turecku 0:3 a doma s Anglickom 1:2) iba víťazstvo udrží šancu na postup pri živote. Skupinu vedie po troch kolách s plným počtom bodov Turecko, o zápas menej a štyri body má druhé Anglicko, Macedónsko je s dvomi bodmi z troch stretnutí na tretej priečke, štvrté s jedným bodom je Lichtenštajnsko a posledné Slovensko.

"Ak chceme ďalej myslieť na postup, musíme v Skopje vyhrať. Dúfam, že sa nám to podarí," prízvukoval v letištnej hale sedemnásobný slovenský reprezentant Karol Kisel, ktorý z českej Gambrinus ligy pozná macedónskeho stredopoliara Veliče Šmulikovského. "Je to dobrý, tvrdý futbalista. V Synote hráva defenzívneho záložníka, je celkom schopný. Určite však Macedónci majú aj iných kvalitných hráčov, alebo aj lepších. Z našej strany to však zajtra musí byť stopercentný výkon a ak sa k nám prikloní aj šťastie, tak vyhráme", dodal 26-ročný účastník OH v Sydney. "Hráči vedia, aká je momentálna sila súpera, v čom sú jeho prednosti a slabiny," povedal L. Jurkemik a dodal: "Nemôžeme nikoho podceniť, ale vieme, že musíme vyhrať, remíza nám nestačí. Kvalitný výkon v kombinácii s kolektívnym duchom - to je záruka úspechu".

Navrátilec do národného tímu po takmer ročnej prestávke Igor Demo si proti Macedónsku zahral v septembri 2000 v Bratislave. Stredopoliar Borussie Mönchengladbach vtedy v 74. minúte parádnou strelou spečatil víťazstvo 2:0. "Pálil som z dobrých dvadsiatich piatich metrov," upresnil Demo a pokračoval: "Bol to ťažký zápas, na to si veľmi dobre spomínam. Videl som remízový súboj Macedónska v Anglicku a aj z toho vychádzam, že to nebude prechádzka ružovým sadom. Budú nažhavení, čakám, že od začiatku sa do nás pustia naplno. My budeme musieť byť agresívnejší. V každom prípade potrebujeme teraz z týchto dvoch stretnutí šesť bodov ako soľ, aby sme v kvalifikácii ešte žili".

Slovenská výprava sa po pasovej a colnej kontrole na letisku v Skopje presunula do hotela Holiday Inn. Po obede a odpočinku absolvovali hráči v čase konania zápasu na štadióne Gradski tréning.

Predpokladané zostavy:

SR: König - Klimpl, Petráš, Hlinka - Demo, Karhan, Mintál, Michalík, Leitner - Vittek, Sz. Németh

Macedónsko: Miloševski - Sedloski, I. Mitreski, Zdravevski, Demire - Trajanov, Šumulikoski, M. Krstev - Grozdanovski, Šakiri, S. Krstev

/od vyslaného redaktora TASR Miloša Baranca/

/k dispozícii je aj fotoreportáž/

Súvisiace články