Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbal: Johannson po druhý raz na Slovensku vo funkcii prezidenta UEFA

TASR|11. jan 2001 o 18:46

Bratislava 11. januára (TASR) - Po druhý raz vo funkcii prezidenta Európskej futbalovej únie pricestoval na pozvanie Slovenského futbalového zväzu Lennart Johansson vo štvrtok po trase Štokholm-Viedeň-Bratislava na Slovensko. Šéf európskeho futbalu a dlho

ročný hráč AIK Štokholm strávi na Slovensku necelé dva dni, počas ktorých absolvuje súkromný i oficiálny program v sprievode člena výkonného výboru UEFA Mariosa Lefkaritisa. Ten pricestuje za Johanssonom, ktorého v septembri roku 1994 pri príležitosti prvého kvalifikačného zápasu Slovenska v histórii prijal v Primaciálnom paláci aj vtedajší prezident SR Michal Kováč.

"Po príchode do Bratislavy si pán Johansson zaspomínal na svoje predchádzajúce návštevy ešte bývalého Česko-Slovenska a Slovenska. Vzápätí vyzdvihol úroveň slovenského športu a ocenil najmä posledné výkony slovenských hokejistov na svetovom šampionáte. Nezabudol pochváliť aj stúpajúcu úroveň futbalu na Slovensku, jeho uznanie patrí aj organizátorom finálového turnaja ME hráčov do 21 rokov," informoval hovorca Slovenského futbalového zväzu Viliam Raček, ktorý k ďalšiemu programu 72-ročného šéfa UEFA dodal: "Po stredajšom súkromnom programe sa v piatok stretnú Johansson a Lefkaritis s podpredsedom vlády SR Ľubomírom Fogašom, členmi VV SFZ, organizačného výboru ME 21, zástupcami marsuperligových klubov a médií."