Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Futbal: Jančula a Porázik sa údajne do koncepcie Kansasu nehodia

TASR|22. feb 2001 o 20:46

Bratislava 22. februára (TASR) - Prestup slovenských futbalových útočníkov Tibora Jančulu (Slovan Bratislava) a Andreja Porázika (Dukla Trenčín) do tímu účastníka americkej profesionálnej MLS Kansas City Wizards sa po skúške v Portugalsku napokon nezreali

zuje.

"Vedenie Wizards hľadalo dvoch európskych ofenzívnych hráčov, ktorí by boli z jednej krajiny. Jančula a Porázik spĺňajú kritériá, ktoré si stanovil Kansas, obaja odohrali v prípravnom stretnutí proti portugalskému treťoligistovi Rio Major po jednom polčase a tréner Bob Gansler sa o ich hre vyjadril uznanlivo. Podľa Ganslera však majú takú hernú koncepciu, do ktorej sa slovenské duo neveľmi hodí. Hoci ich prípadný prestup celkom nezavrhol a chcel sa k nemu vyjadriť po skúške viacerých dvojíc z iných častí Európy, rešpektoval našu požiadavku o definitívnom vyjadrení a tak nakoniec z transferu zišlo," vyjadril sa manažér s licenciou FIFA Juraj Vengloš, ktorý oboch hráčov zastupuje.

Počas zimnej prestávky koketoval 31-ročný mnohonásobný reprezentant Slovenska Jančula s nemeckou druhou ligou, účastník olympijských hier v Sydney 23-ročný Porázik mal viacero ponúk, naposledy v januári stroskotal jeho prestup do Krídel sovietov Samara. Vedenie OD Trenčín ale s Porázikom pre jarnú časť Mars Superligy nepočíta a tak účastník OH v Sydney bude musieť skúšať šťastie inde.