Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbal: Inter má opäť najvyššie ciele

TASR|22. feb 2001 o 15:41

Bratislava 22. februára (TASR) - Pred futbalovým majstrom Slovenska Interom Bratislava stoja v tejto jari tri dôležité a náročné úlohy: obhájiť titul majstra, znovu získať prvenstvo v Slovenskom pohári a položiť lepšie základy pre úspech v medzinárodných

pohároch a to predovšetkým v Lige majstrov.

"Základom k tomu bola náročná a vydarená zimná príprava v troch etapách - v chorvátskom Meduline, doma a séria zápasov vo Francúzsku," povedal prezident futbalového Interu František Šulka. "Pozornosť sme venovali aj kádru hráčov a získali sme troch futbalistov na jeho doplnenie: Drobňáka, Petráša a Derypapu. Zatiaľ nehovoríme o posilnení, ale o doplnení kádra, ako posily sa musia ukázať v zápasoch." Všetko teda nasvedčuje na pretrvávajúcu stabilitu vo futbalovom Interi, ako sa to deje od nástupu trénera Jozefa Bubenka pred piatimi rokmi k ligovému mužstvu. "Určite sa budeme pozerať aj počas jari na ďalších adeptov, ktorí by prišli do dresu Interu," zdôraznil F. Šulka zámery k účasti v Lige majstrov. "Naša príprava bola pokojná, plynulá, dobre zabezpečená," povedal tréner Jozef Bubenko. "Dôležité bolo, že celý káder hráčov absolvoval celú prípravu bez nejakých väčších nežiaducich zásahov, myslím tým na choroby a zranenia. Cením si, že celá príprava prebehla na dobrých trávnatých plochách. Pre ciele, ktoré sú pre nás jasné, sme urobili kus práce a mužstvo má dosť skúseností a kvality na to, aby ich splnilo." Kapitán mužstva Miroslav Hýll potvrdil, že príprava bola ťažká a hráči ju zvládli. "Teraz sa už tešíme na ligu," zdôraznil.

Generálny manažér Jozef Barmoš vymenoval hráčov, ktorí sa dostali na súpisku: Hýll, Čišovský, Gerich, Hornyák, Kratochvíl, Šuchančok, Chrenko, Czinege, Dzúrik, Ľalík, Babnič, Sz. Németh, Drobňák. Ale aj ďalší - vrátane novozískaných Petra Petráša a Oleksia Derypapu - majú rovnakú šancu dostať sa do základnej zástavy, ak preukážu výkonnosť. V prípade Ukrajinca Derypapu, ktorý svojho času pôsobil ako profesionál v Írsku, došlo k vážnejšiemu nedostatku, keď vinou príslušných orgánov nedostal vízum do Francúzska a nemohol takto v zápasoch preukázať plne svoje schopnosti. Inak naznačil, že by mohol byť tým žiaducim typom priebojného útočníka a strelca.