Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Futbal: Hráči Bayernu majú v Lužnikách najväčší strach z ruskej zimy

TASR|20. feb 2001 o 11:32

Bratislava 20. februára (TASR) - Najprestížnejšia futbalová klubová súťaž "starého" kontinentu Liga majstrov pokračuje v stredu štyrmi zápasmi 4. kola v skupinách C a D.

Líder C-skupiny Bayern zvíťazil pred týždňom na Olympijskom štadióne v Mníchove nad Spartakom Moskva Elberovým gólom 1:0, v stredajšej odvete v Lužnikách sa mužstvo z Bavorska obáva azda najviac typickej ruskej zimy, ktorá dokáže poriadne nahlodať psychiku hráčov. Londýnsky Arsenal urobil v 3. kole jednogólovým víťazstvom v Lyone dôležitý krok na ceste za druhou priečkou, v odvete na Higbury si ju môže poistiť.

Zaujímavý súboj sa črtá v D-skupine, kde na Olympijskom štadióne v Ríme privíta posledné mužstvo tabuľky domáce Lazio obhajcu trofeje Real Madrid. V predchádzajúcom kole zvíťazil "kráľovský klub" na štadióne Santiga Bernabea nad Laziom tesne 3:2, pričom tri góly padli v posledných ôsmich minútach stretnutia. O víťazstve rozhodol držiteľ zlatej kopačky Figo, ktorý dve minúty pred záverečným hvizdom premenil strelu z pokutového kopu. V druhom stretnutí tejto skupiny nastúpi v Bruseli Anderlecht proti Leedsu United.

Program stredajších zápasov 4. kola 2. fázy Ligy majstrov vo futbale (20.45 h):

C-skupina: Spartak Moskva - Bayern Mníchov (18.00 h), Arsenal Londýn - Olympique Lyon.

1. Bayern Mníchov 3 2 1 0 4:2 7

2. Arsenal Londýn 3 1 1 1 4:6 4

3. Olympique Lyon 3 1 0 2 3:2 3

4. Spartak Moskva 3 1 0 2 4:5 3

D-skupina: RSC Anderlecht - Leeds United, Lazio Rím - Real Madrid.

1. Real Madrid 3 3 0 0 9:3 9

2. Leeds United 3 2 0 1 3:3 6