Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Trnavčania prepadli auto s fanúšikmi súpera. Udreli a okradli staršieho pána

Fanúšikovia Spartaka Trnava. (Autor: TASR - Lukáš Grinaj)
SITA|28. sep 2021 o 15:40

Skončili v cele, šály museli vrátiť

TRNAVA. Policajti z Dunajskej Stredy obvinili šesticu fanúšikov fortunaligového klubu FC Spartak Trnava, ktorí pred nedeľňajším ligovým zápasom na pôde Dunajskej Stredy prepadli posádku auta a ukradli im fanúšikovské šály domáceho klubu s nápisom DAC.

Ako informuje polícia na sociálnej sieti, k incidentu došlo ešte pred Dunajskou Stredou.

Traja Trnavčania a ich kamaráti z okresu Piešťany s kuklami na hlavách zastavili prichádzajúce auto, v ktorom videli šály dunajskostredského klubu.

Jeden z nich začal búchať po kapote a ďalšiemu sa podarilo otvoriť zadné dvere spolujazdca a vytrhnúť 51-ročnému mužovi šál s nápisom DAC.

Vzápätí otvorili aj predné dvere a šál sa snažili ukradnúť aj 61-ročnému spolujazdcovi, čo sa im po údere do tváre podarilo. Okradnutí fanúšikovia vyhľadali v meste policajnú hliadku a všetko nahlásili.

Policajti zakročili, skupinu mladých mužov zadržali a štyria z nich skončili v cele policajného zaistenia. Šály vrátili pôvodným majiteľom.

Vyšetrovateľ obvinil dvoch 19-ročných mladíkov z Trnavy a Vrbového zo zločinu lúpeže. Z prečinu krádeže sú obvinené aj ďalšie štyri osoby, dvaja 20-roční Trnavčania a dve mladistvé osoby vo veku 16 a 17 rokov z okresu Piešťany.

Polícia ich stíha na slobode.

Súvisiace články