Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Futbal: Finále pohára v Dubnici, slovenská reprezentácia v máji do Nemecka

TASR|13. feb 2001 o 20:49

Bratislava 13. februára (TASR) - Okrem schválenia programu futbalových reprezentácií A-tímu a mužstva do 21 rokov na prvý polrok tohto roku, oznámil výkonný výbor SFZ na svojom pravidelnom zasadnutí, že finále Slovenského pohára o Pohár Zlatého bažanta sa

uskutoční 8. mája v Dubnici. Okrem očakávaného programu futbalovej reprezentácie si zverenci Jozefa Adamca zmerajú sily v oficiálnom stretnutí s reprezentáciou Nemecka 29. mája na súperovej pôde.

"A-tím má generálku na kvalifikáciu v Alžírsku 27. februára, 24. marca je na programe prvý kvalifikačný zápas jari. O štyri dni neskôr hráme v Trnave s Azerbajdžanom. V apríli je na programe dvojzápas v Rumunsku a pravdepodobne 29. mája zohráme oficiálny zápas s Nemeckom. Tréner Nemecka Rudi Völler prejavil eminentný záujem o zápas so Slovenskom a v pláne je aj spoločný prípravný kemp v okolí Kolína resp. Leverkusenu. Na SFZ prišla pozvánka na júnový turnaj Merdeca Cup do Kuala Lumpur," povedal generálny sekretár SFZ Mikuláš Tarči, ktorý k programu tímu do 21 rokov dodal: "Dvadsaťjednotka zohrá generálku na kvalifikáciu, ktorú hraje vždy o deň skôr ako A-tím, 7. marca v Tunisku. 27. marca je na programe v Trenčíne zápas s Azerbajdžanom, 24. apríla spomínaný dvojzápas v Rumunsku. V júni sú ešte na programe kvalifikačné zápasy so Švédskom a Azerbajdžanom."

Generálny sekretár SFZ ďalej vysvetlil prečo sa zápas s Alžírskom hrá v neobvyklom utorkovom termíne. "Na požiadanie trénera Adamca sa zápas v Alžírsku uskutoční v utorok, lebo už v stredu chce osobne pozerať zápas Holandsko - Turecko v Amsterdame. Ešte predtým, 17.-19. februára odcestujú do Turecka generálny sekretár SFZ a tréner Jozef Adamec, aby pripravili všetky dôležité detaily pred samotným kvalifikačným zápasom. Tréner Adamec sa sťažoval na nedostatočné informácie o Turecku a tureckom futbale a v pláne má aj sledovať zápas Karhanovho Besiktasu. Okrem toho návštevu SFZ prijme v Turecku futbalový zväz i tamojšie veľvyslanectvo," dodal M. Tarči.

VV SFZ ďalej odsúhlasil na svojom zasadnutí kandidatúru na usporiadanie ME do 19 rokov v roku 2005.

Program:

A-tím:

27. februára Alžírsko - Slovensko

24. marca: Turecko - Slovensko (kvalifikácia)

28. marca: Slovensko - Azerbajdžan (kvalifikácia)

25. apríla: Rumunsko - Slovensko

29. mája: Nemecko - Slovensko

2. júna: Švédsko - Slovensko (kvalifikácia)

6. júna: Azerbajdžan - Slovensko (kvalifikácia)

13. júna: Merdeca Cup v Malajzii

tím 21 rokov:

7. marca: Tunisko - Slovensko

23. marca: Turecko - Slovensko (kvalifikácia)

27. marca: Slovensko - Azerbajdžan (kvalifikácia)

24. apríla: Rumunsko - Slovensko

1. júna: Švédsko - Slovensko (kvalifikácia)

5. apríla: Azerbajdžan - Slovensko (kvalifikácia)