Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Futbal: FIFA predložila návrh prestupového systému neprijateľný pre UEFA

TASR|15. jan 2001 o 00:36

Londýn 14. januára (TASR) - Podľa viacerých anglických periodík sa Európska futbalová únia (UEFA) a Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) dostali do konfliktu pre návrh nového prestupového systému, ktorý predložila FIFA.

Ten údajne umožňuje hráčom prestúpiť do iného klubu i v prípade, že majú platnú zmluvu. Podľa novín obsahuje návrh FIFA klauzulu, ktorá umožňuje hráčovi dať svojmu klubu tri mesiace pred plánovaným prestupom upozornenie, že chce prestúpiť ak nesúhlasí s výberom alebo taktikou tímu. UEFA zvolala na pondelok zasadnutie predstaviteľov trinástich líg, ktorí budú rokovať o návrhu FIFA.

"Oficiálne sme požiadali FIFA, aby tento dokument stiahla. Tieto nové články boli do dokumentu dodané bez predcháduajúcej konzultácie a môžu zastaviť celý proces vyjednávania s Európskou komisiou," povedal riaditeľ odboru komunikácie v UEFA Mike Lee.

Zástupcovia FIFA a UEFA sa mali v piatok v Bruseli stretnúť so zástupcami Európskej komisie, aby prerokovali nový prestupový systém. Schôdzka však bola odložená na žiadosť FIFA.

Európska komisia odmieta súčasný prestupový systém vo futbale, pretože je v rozpore s európskym právom.