Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Futbal: FIFA poskytne slovenskému zväzu dotáciu, Laurinec prijal Vengloša

TASR|16. feb 2001 o 00:05

Bratislava 15. februára (TASR) - Medzinárodná futbalová federácia FIFA poskytne Slovenskému futbalovému zväzu (SFZ) dotáciu na financovanie výstavby Národného tréningového centra v Senci. Informoval o tom riaditeľ projektu FIFA GOAL na podporu rozvoja fut

balu Jürg Nepfer. SFZ požadovalo na výstavbu milión dolárov, poskytnutá suma však ešte nie je definitívne uzavretá. Príjemnú informáciu o finančnej podpore mohol prezident SFZ František Laurinec zvestovať aj uznávanému odborníkovi docentovi Jozefovi Venglošovi, ktorého prijal pri príležitosti jeho 65. narodenín.

Laurinec na stretnutí ocenil podiel Jozefa Vengloša na rozvoji slovenského futbalu, vyzdvihol jeho výsledky, ktoré dosiahol počas svojej kariéry, zaželal mu veľa zdravia, šťastia a radosti z úspechov slovenského futbalu. Súčasne ho požiadal, aby mu aj v širšom medzinárodnom meradle pri jeho úlohách vo vrcholných futbalových inštitúciách zachoval priazeň. Vengloš v neformálnej diskusii hovoril o svojich postrehoch z nedávnej cesty po Ázii. "Futbal v krajinách ako Čína, Japonsko, alebo Kórejská republika je na vzostupe a mužstvá z týchto krajín by mohli byť súpermi Slovenska aj v prípravných obdobiach pred dôležitými kvalifikačnými zápasmi v tomto, alebo v nasledujúcom cykle," konštatoval J. Vengloš.