Dukla víťazne pokrstila nový štadión, slovanisti ale favorita potrápili

Gólová radosť hráčov MFK Dukla Banská Bystrica na Štiavničkách.
Gólová radosť hráčov MFK Dukla Banská Bystrica na Štiavničkách. (Autor: Futbalnet TV)
Sportnet|16. okt 2021 o 16:22 (aktualizované 16. okt 2021 o 20:48)

Banská Bystrica si poistila prvé miesto v tabuľke.

BANSKÁ BYSTRICA. Zrekonštruovaný Štadión SNP na Štiavničkách má za sebou svoj prvý ostrý zápas. Hráči MFK Dukla Banská Bystrica zvíťazili v 13. kole druhej najvyššej súťaže nad juniorkou Slovana Bratislava 1:0.

Prvý gól na znovuotvorenom štadióne strelil po zhruba hodine hry krídelník Róbert Polievka, ktorý využil zaváhanie hosťujúcej obrany a nikým nebránený sa zoči-voči brankárovi Martinovi Trnovskému nemýlil.

V 82. minúte rozvlnil sieť aj kanonier Dukly David Depetris, jeho gól však nebol uznaný pre predchádzajúci ofsajd. Zverenci trénera Stanislava Vargu si upevnili prvú pozíciu v tabuľke.

Predposlední Slovanisti nastúpili aj s niektorými hráčmi A-tímu, v strede poľa hrali kapitán Ondřej Petrák a Alen Mustafič, v obrane stopér Richard Križan a ľavý bek Matúš Vojtko.

Križan však pobudol na ihrisku len 11 minút a musel nútene striedať pre zranenie kolena.

II. liga - 13. kolo:

Banská Bystrica - Slovan Bratislava U21 1:0 (0:0)

Tabuľka

Domov»Futbalnet»Dukla víťazne pokrstila nový štadión, slovanisti ale favorita potrápili