Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Futbal: Čontofalský za alkohol zaplatí 200.000 Čk, tréner o prasati v žite

TASR|22. jan 2001 o 11:18

Praha 22. januára (TASR) - Rekordnú pokutu vo výške 200.000 českých korún dostal slovenský brankár českého prvoligového tímu Bohemians Praha Kamil Čontofalský, ktorý prišiel na nedeľnajší prípravný zápas v Karlíne pod vplyvom alkoholu. Tréner Bohemiansu V

lastimil Petržela, najskôr dokonca požadoval jeho vyradenie z kádra, ale po hráčovom ospravedlnení obišiel olympionik iba s podmienkou a "mastnou" pokutou. Petržela navyše tvrdí, že Čontofalský sa má v klube ako "prasa v žite".

"Ťažko sa mi k tomu vyjadruje, je to však príliš krutý trest. Čiastka 200.000 českých korún je pre mňa vysoká suma," povedal Čontofalský.

Petržela podľa vlastných slov po príchode do kabíny nemohol ani dýchať a preto požiadal svojho asistenta, aby obišiel všetkých hráčov. Keď sa ukázalo, že hriešnikom je Čontofalský, tréner ho okamžite vyhnal z kabíny a požiadal vedenie klubu o okamžité rozviazanie zmluvy s hráčom pre závažné porušenie životosprávy. "S niečím podobným som sa už dlho nestretol, tobôž s alkoholom pred zápasom. Čontofalský už toho má na svojom konte viac a preto som chcel, aby z klubu odišiel," vyjadril sa Petržela a pre český denník Sport dodal: "Na jar podával nevyrovnané výkony, neskoro chodil na zrazy. To bol zamilovaný. Takto platený hráč si nesmie podobné veci dovoliť. Na pomery v Bohemianse si žije ako prasa v žite. Klub mu splnil všetko. Dostal auto, päťizbový byt. Mrzí ma to o to viac, že som ho priviedol ja. Keď išiel na testy do Nemecka, tak sa mu tam nepáčilo. Mohli sme mať z prestupu peniaze, ale vzali sme ho späť. Absolútne si to neváži."

Bohemians však nemá za Čontofalského adekvátnu náhradu na brankársky post, pretože Holec sa vrátil na Slovensko a ďalší dvaja gólmani nie sú ešte na najvyššiu českú súťaž zrelí. Preto sa vedenie klubu napokon rozhodlo pre rekordnú pokutu s tým, že pri ďalšom podobnom previnení bude nasledovať okamžité rozviazanie pracovnej zmluvy.