Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Futbal: Čontofalský pred zápasom pil a zaplatí pokutu 200.000 Čk!

TASR|21. jan 2001 o 21:13

Praha 21. januára (TASR) - Rekordnú pokutu vo výške 200.000 českých korún dostal slovenský brankár českého prvoligového tímu Bohemians Praha Kamil Čontofalský, ktorý prišiel na nedeľnajší prípravný zápas v Karlíne pod vplyvom alkoholu.

Tréner Bohemiansu Vlastimil Petržela najskôr dokonca požadoval jeho vyradenie z kádra, ale po hráčovom ospravedlnení obišiel olympionik iba s podmienkou a "mastnou" pokutou.

Petržela podľa vlastných slov po príchode do kabíny nemohol ani dýchať a preto požiadal svojho asistenta, aby obišiel všetkých hráčov. Keď sa ukázalo, že hriešnikom je Čontofalský, tréner ho okamžite vyhnal z kabíny a požiadal vedenie klubu o okamžité rozviazanie zmluvy s hráčom pre závažné porušenie životosprávy. "S niečím podobným som sa už dlho nestretol, tobôž s alkoholom pred zápasom. Čontofalský už toho má na konte viac a preto som chcel, aby z klubu odišiel," vyjadril sa Petržela.

Bohemians však nemá za Čontofalského adekvátnu náhradu na brankársky post, pretože Holec sa vrátil na Slovensko a ďalší dvaja gólmani nie sú ešte na najvyššiu českú súťaž zrelí. Preto sa vedenie klubu napokon rozhodlo pre rekordnú pokutu s tým, že pri ďalšom podobnom previnení bude nasledovať okamžité rozviazanie pracovnej zmluvy.