Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Futbal: Chvalovského prepustili na kauciu 10 miliónov korún

TASR|1. mar 2001 o 23:40

Praha 1. marca (TASR) - Pražský súd vo štvrtok prepustil na slobodu predsedu Českomoravského futbalového zväzu a podnikateľa Františka Chvalovského po tom, čo zaplatil kauciu vo výške 10 miliónov českých korún. Chvalovský je obvinený z úverového podvodu v

o výške asi 640 miliónov korún v Komerčnej banke (KB).

"Myslím si, že obvinenie, ktoré mi bolo oznámené som dostatočným spôsobom vysvetlil a verím, že spoločne s mojimi obhajcami ho vyvrátim natoľko, že celé vyšetrovanie bude zastavené," povedal krátko po svojom prepustení Chvalovský.
Polícia zadržala Chvalovského v utorok na pražskom letisku v Ruzyni pred odletom českej futbalovej reprezentácie na medzištátny zápas v Macedónsku. Spolu s predsedom futbalového zväzu polícia zadržala aj ďalšie tri osoby, ktoré boli taktiež obvinené z podvodu a hrozí im 12 rokov väzenia. Polícia ich mená nezverejnila.

Chvalovský sa mal dopustiť podvodu prostredníctvom svojej firmy Českomoravská agrárna, keď prevzal od banky úverové prostriedky, ktoré použil na iné účely, ako deklaroval. Chvalovský všetky obvinenia popiera.