Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Futbal: Blatter žiada, aby hráči mohli prestupovať iba raz ročne

TASR|7. feb 2001 o 05:50

Štokholm (TASR) - Predstavitelia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) a Európskej futbalovej únie (UEFA) sa zhodli na návrhoch zmien v prestupovom systéme, ktoré hodlajú predložiť na stretnutí so zástupcami Európskej komisie 14. februára. Prezident F

IFA Sepp Blatter sa prihovára za to, aby hráči mohli v budúcnosti zmeniť klub iba raz ročne a to v dvoch prestupových termínoch.

"Je nemysliteľné, aby hráči menili klub dvakrát, trikrát alebo dokonca štyrikrát ročne, ako sme svedkami dnes," povedal Blatter, ktorý zároveň žiada chrániť mladých hráčov, ktorí ešte nedovŕšili hranicu 18 rokov. "Som za to, aby platil zákaz prestupu hráčov mladších ako 18 rokov. Musíme chrániť mnohých talentovaných futbalistov z Afriky, z karibskej oblasti či z krajín bývalého Sovietskeho zväzu, ktorých doslova "odvlečú" jednotliví agenti či skauti. Pokiaľ ide o podpisovanie kontraktov, mali by uzatvárať zmluvy s platnosťou minimálne na tri roky, pričom prípadne porušenie kontraktu by nemalo zostať bez patričných následkov pre klub i samotného hráča," dodal Blatter.