Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Futbal: Belasí veria, že Bednárov prestup nebude riešiť UEFA

TASR|9. jan 2001 o 15:29

Bratislava 9. januára (TASR) - Prestupové horúčky v kuchyni futbalového klubu ŠK Slovan neutíchajú ani s pribudajúcimi dňami. Azda najväčšiu vlnu záujmu športovej verejnosti vyvolal prestup Vladimíra Bednára, ktorý už s belasými podpísal 3,5-ročný kontrak

t, no jeho bývalý klub Tatran Prešov ho ešte predtým "upísal" rakúskemu účastníkovi Ligy majstrov Sturmu Graz spoločne s Petrom Hlinkom.

Funkcionári Prešova pohrozili dokonca vystúpením z Marssuperligy, vedenie z Tehelného pola zasa verí, že kauza Bednár neskončí na stole Európskej futbalovej únie (UEFA). "Zatiaľ sme uviazli na takom mŕtvom bode, no v najbližších dňoch sa opäť telefonicky spojím s pánom Sabolom. Verím, že sa dohodneme a celý prestup nebude musieť riešiť UEFA," povedal generálny riaditeľ ŠK Slovan Roman Dubeň, ktorý k aktuálnej situácii v tíme dodal: "V stredu by sme v Prahe mali podpísať prestup Nečasa so samotným hráčom a funkcionármi Slavie. Nečas už opustil tím Slavie a so sústredenia odcestoval do Prahy. Vo štvrtok plánujeme podpísanie zmlúv s Onofrejom a Kelemenom, v rovnaký deň budeme doťahovať aj transfer Eduarda Hrnčára. Samotný hráč už síce zmluvu s nami podpísal, no dohodnúť sa ešte musíme s predstaviteľmi nitrianskeho klubu. Mali sme záujem aj o Mareka Petruša, no prešovský funkcionári o tomto hráčovi za súčasných podmienok s nami necheli vôbec rokovať."

Pohyb v kádri belasých, ktorý by mal byť uzavretý do odchodu na sústredenie do Blašian pred jarnou časťou, však zrejme nastane aj v opačnom smere. "Záujem ukrajinského Šachťoru Doneck o Soboňu je pravdivý. Miloš sa však sám vyjadril, že radšej by odišiel smerom na západ. Konkrétnu ponuku dostal aj Milan Timko, názov klubu si však zatiaľ nechám pre seba," uzavrel R. Dubeň.