Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Futbal: Beckham vyzýva fanúšikov na podporu Erikssona

TASR|28. feb 2001 o 17:36

Londýn 28. februára (TASR) - Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie David Beckham vyzval anglických fanúšikov k plnej podpore nového trénera Svena-Gorana Erikssona, ktorý si v stredu v Birminghame odkrúti premiéru na trénerskej lavičke proti Španielsk

u.

"Všetci by sme mali podporovať nového trénera," povedal Beckham v rozhovore pre španielsky denník Marca. "Eriksson má vo svete rešpekt a nenahraditeľné skúsenosti," povedal ďalej stredopoliar majstrovského Manchesteru United, podľa ktorého môže príchod nového kormidelníka osviežiť hru celého tímu. "Pre Anglicko je len dobré, že prichádzajú nové myšlienky a spôsob hry. Naozaj sa na spoluprácu s Erikssonom teším," vyhlásil Beckham.

Manžel populárnej speváčky Victorie sa vyjadril aj o túžbe hrať v zahraničí, chcel by tak nasledovať svojho spoluhráča z národného tímu Steva McManamana z Realu Madrid. "Myslím si, že je snom každého futbalistu hrať v Španielsku, alebo v Taliansku. Chcel by som sa tam raz dostať, zatiaľ je však pre mňa prvoradý Manchester United," povedal Beckham.