Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Futbal: Bayern s Realom jednou nohou v štvrťfinále

TASR|22. feb 2001 o 08:21

Bratislava (TASR) - Futbalová Liga majstrov pokračovala v stredu zápasmi 4. kola druhej fázy hlavnej súťaže v skupinách C a D.

Moskovskému Spartaku nepomohla proti bavorskému veľkoklubu z Mníchova ani obdivuhodná divácka kulisa. A keďže Bayern nezlomila ani zima a z brejkov vyťažil maximum o jeho víťazstve 3:0 nebolo pochýb. Spartak si prehrou definitívne zavrel štvrťfinálové postupové dvierka, naopak vedúci celok C-skupiny Bayern má postup už reálne na dosah.

Arsenal Londýn po minulotýždňovom víťazstve v Lyone nesklamal svojich fanúšikov proti Olympique ani na svojej pôde, aj keď víťazstvo mu "kradol" už v nadstavenom čase hosťujúci Edmilson. Pod vedením slovenského arbitra Ľuboša Micheľa však zaznamenal cennú remízu 1:1 a bezpečne mu patrí 2. miesto v skupine.

Anderlecht sa síce vo veľkom štýle chystal vrátiť prehru spred týždňa Leedsu, realita na jeho trávniku však bola úplne iná. V priebehu úvodných 38 minút si United zabezpečil trojgólový náskok, ktorý domácich celkom zdecimoval. Ich najlepší hráč Čech Koller v 75. minúte síce raz kontroval, nakoniec však aj on musel odísť z trávnika po prehre 1:4 so sklonenou hlavou.

Rímske Lazio bez bodu v tabuľke nemalo pred zápasom s obhajcom trofeje Realom Madrid inú šancu než vyhrať, ak si chcelo udržať ešte akú-takú postupovú nádej. Radosť z dobre rozohratého stretnutia mu pokazil Raúl vyrovnávajúcim gólom na konečných 2:2 v 73. minúte. "Kráľovský" Real je po tomto výsledku tiež jednou nohou v štvrťfinále.

C-skupina:

Spartak Moskva - Bayern Mníchov 0:3 (0:1)

Góly: 17. Scholl, 75. Scholl (z pok. kopu), 87. Sergio, 65.000 divákov

Arsenal Londýn - Olympique Lyon 1:1 (1:0)

Góly: 33. Bergkamp - 90. Edmilson, 34.303 divákov.

Góly: 4. Nedvěd, 53. Crespo - 32. Solari, 73. Raúl, 60.000 divákov

RSC Anderlecht Brusel - Leeds United 1:4 (0:3)

Góly: 75. Koller - 12. a 37. Smith, 33. Viduka, 80. Harte (z pok. kopu), 28.000 divákov