Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Futbal: Baník Ostrava pôjde do záchranárskych prác aj s kvartetom Slovákov

TASR|14. feb 2001 o 17:40

Ostrava 14. februára (TASR) - Predposledné mužstvo českej Gambrinus ligy Baník Ostrava, sa pred úvodným jarným zápasom (18. februára doma proti Viktorii Žižkov) netají ambíciami zachrániť pre severomoravskú metropolu aj s prispením slovenského kvarteta Pe

ter Németh, Marek Špilár, Kamil Susko a Martin Prohászka najvyššiu futbalovú súťaž.

"Je treba oceniť vedenie klubu, že získalo kvalitné posily s ligovými skúsenosťami. Atmosféra v kabíne je dnes ďaleko lepšia, ako tomu bolo na jeseň a verím, že sa bude stále zlepšovať," vyjadril sa pre české médiá slovenský reprezentant Peter Németh, ktorého doplnil tréner Jaroslav Gürtler: "Slovák Martin Prohászka je hrotovým hráčom, akého Baník nutne potreboval. Má skúsenosti, ale vinou ťažkého zranenia veľké zápasové manko. V Sparte začal hrať až na jeseň minulého roku, napriek tomu si myslím, že by nám v boji o záchranu mal pomôcť. Očakávam vzostupnú tendenciu jeho výkonnosti."

Keďže v českej lige môžu za jedno mužstvo v stretnutí nastúpiť najviac traja cudzinci, pred trénerom Gürtlerom vyvstane otázka, kto zo slovenskej enklávy bude zohrievať lavičku náhradníkov. Túto dilemu definitívne vyrieši až kladné vybavenie žiadosti M. Prohászku o udelenie českého štátneho občianstva. "Je to v štádiu vybavovania, nemôžeme odhadnúť, kedy Prohászka občianstvo získa," objasnil predseda predstavenstva Ervín Gerö.