Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Bývalý tím Premier League bude na sociálnej sieti ticho. Dôvodom je bojkot

Hráč Swansea City, archívna fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. apr 2021 o 20:30

Týždeň nepridajú žiadny príspevok.

SWANSEA. Waleský futbalový tím Swansea City sa rozhodol dočasne bojkovať sociálne siete po tom, čo sa na nich začali množiť informácie a správy s rasistickými motívmi namierené aj voči tomuto klubu.

Najbližších sedem dní sa na Facebooku, Twitteri, Instagrame, Linkedlne, YouTube, TikToku a Snapchate neobjavia žiadne správy od Swansea. Uvádza to štvrtý tím druhej najvyššej anglickej futbalovej súťaže vo svojom vyhlásení.

Waleský klub požiadal výkonného riaditeľa Twitteru Jacka Dorseyho a jeho konkurenta z Facebooku Marka Zuckerberga, aby sa zasadili o prísnejšie policajné kontroly a tresty pre tých, ktorí zverejňujú rasistické správy.

"Až tri z našich klubových tímov boli v posledných týždňoch rasovo zneužité na sociálnych sieťach, preto sme zaujali tento tvrdý postoj. A opätovne vyzývame zodpovedných, aby zaviedli zmeny, ktoré sú tak potrebné v boji proti rasizmu na sociálnych sieťach," vyhlásil kapitán Swansea City Matt Grimes.

Dvadsaťpäťročný stredopoliar žasne nad tým, že rasizmus má aj v pokročilej dobe 21. storočia svoje miesto vo futbale aj britskej spoločnosti.

"Je neuveriteľné, že po toľkých rokoch, čo sa verejne pretriasa táto problematika, stále hovoríme o rasizme a zneužívaní tohto druhu. Dôsledky takého zneužívania môžu byť veľmi tvrdé, preto to netreba podceňovať," doplnil bývalý anglický reprezentant v mládežníckych kategóriách.

Swansea je v tabuľke The Championship na štvrtej priečke, ktorá znamená účasť v baráži o postup do Premier League.

Na priamu postupovú pozíciu, teda na druhé miesto Watfordu, aktuálne má manko 10 bodov. Do konca sezóny zostáva odohrať šesť, resp. sedem kôl.

Súvisiace články