Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Futbal: Adamcovi vypadli z generálky proti Alžírsku aj Timko s Janočko

TASR|24. feb 2001 o 17:55

Bratislava 24. februára (TASR) - Trénerovi slovenskej futbalovej reprezentácie Jozefovi Adamcovi vypadli z pôvodnej nominácie na úvodný medzištátny zápas roku 2001 proti Alžírsku (27. februára v Alžíri), ktorý je súčasne generálkou na kvalifikáciu o postu

p na MS 2002 s Tureckom (24. marca v Istanbule) už piati hráči. Po trojici Stanislav Varga (AFC Sunderland), Igor Bališ (West Bromwich Albion) a Marián Zeman (Vittese Arnhem), oznámili neúčasť pre zranenie aj Vladimír Janočko (Škoda Xanthi) a Milan Timko (Kocaelispor). Prvú trojicu nahradí v nominácii Roman Kratochvíl (Inter Bratislava), Vladimír Leitner (FK Teplice) a Jozef Valachovič (Slovan Liberec), dvoch čerstvo zranených, v prípade súhlasu oboch klubov, nahradia Ladislav Pecko (ŠK Slovan) a Marek Ujlaky (Spartak Trnava).

"Hráč gréckeho prvoligového tímu Škoda Xanthi Vladimír Janočko informoval v sobotu reprezentačného trénera, že nemôže nastúpiť na prípravný zápas s Alžírskom. Dôvodom je nedoliečené zranenie z posledného ligového stretnutia s Panioniosom. Ďalšou nečakanou správou bol telefonát hráča tureckého prvoligistu Kocaelispor Milana Timka, ktorý rovnako pre zranenie nemôže nastúpiť v majstrovskom súboji s Galatasarayom Istanbul. Ich účasť, však zatiaľ nebola oficiálne potvrdená klubmi," informoval hovorca Slovenského futbalového zväzu Viliam Raček.

Už v nedeľu sa stretne slovenská futbalová reprezentácia pred prvým tohtoročným oficiálnym medzištátnym stretnutím s Alžírskom. Na nedeľňajšom bratislavskom zraze by sa mali objaviť zväčša hráči z domácej súťaže, König, Demo a Tomaschek sa pripoja k výprave pri medzipristátí v Paríži, priamo do Alžíra pricestujú po vlastnej osi Buček, Janočko, Karhan a Timko. Greška na sever Afriky dopraví súkromné lietadlo milánskeho Interu.