Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Fuňak nechal "hasičské náčinie" tentoraz bokom...

Sportnet|Publikované 20. okt 2005 o 22:00

Košice V prvom polčase hádzanárskeho derby Košice Prešov 30:31sa vôbec nepresadil pravý krídelník hosťujúceho Tatrana Marián Huňady. Po prestávke

ho nahradil po vleklom zranení ramena do zápasového diania naskakujúci Vlastimil Fuňak. Jednoznačne to bol vydarený ťah trénera Františka Šulca. Prešovský žolík v tomto dueli v druhej tridsaťminútovke strelil v zlomových fázach stretnutia šesť dôležitých gólov.

"Rameno mám už v priadku. Postupne dostávam v zápasoch viac príležitostí, nuž sa ich snažím zúročiť k všeobecnej spokojnosti," konštatoval po zápase úspešný krídelník Tatrana. Keďže to M. Huňadymu nešlo ako by si sám želal, tušili ste, že vás tréner F. Šulc pošle na ihrisko? "Nie. Tým som sa vôbec nezaoberal, prežíval zápas rovnako ako ostatní spoluhráči na lavičke. Šlo predsa o derby, v ktorom sme chceli vrátiť Košičanom prehru z prvého kola. Súboj to z môjho pohľadu bol vyrovnaný. Pravdou je, že v závere športová šťastena sa priklonila na našu stranu." Vo vašom prípade prekvapila chladnokrvnosť v zakončovaní pri typických náskokoch z krídelného priestoru. Ak sme dobre rátali, zo siedmich ste šesť s prehľadom premenili. "Raz to padá ľahko, inokedy ťažšie. Je to vždy o momentálnej dispozícii. Tentoraz mi skoro všetko vychádzalo. Len aby mi to vydržalo aj naďalej." O vašej presnej "ľavačke" sa bavíme hlavne preto, lebo v pamäti máme aj dosť zápasov, v ktorých ste "hasili" jedna radosť... "Viem, niekedy toho viem naozaj dosť zahodiť. Teraz sa snažím čím skôr vrátiť do zostavy, hrať čo najviac. Nuž a tentoraz sa mi celkom darilo." Máte pocit, že po výkone a streleckej produktivite v stredajšom košickom derby vás tréner Šulc vytiahne do základu? "Je to len na jeho rozhodnutí. Ja som pripravený hrať. Španieli majú jedno z najlepších mužstiev v Európe. Každý by si chcel proti takémuto súperovi zahrať. Nám neostáva iné než bojovať o čestný výsledok a zase sa niečomu v takomto významnom stretnutí pri hráčskej extratriede priučiť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.