Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Fulham investoval viac ako sto miliónov. Napriek tomu z ligy vypadne

Tréner Fulhamu Scott Parker. (Autor: SITA)
SITA|3. apr 2019 o 09:58

Sme z toho zdrvení, povedal tréner.

LONDÝN. Traja rôzni tréneri, investície vo výške viac než 115 miliónov eur a napriek tomu 24 ligových prehier a zostup.

Anglický futbalový klub FC Fulham po nevydarenom ročníku "neujde hrobárovi z lopaty" a po skončení aktuálnej sezóny zostúpi z Premier League do nižšej súťaže The Championship.

Pád londýnskeho klubu potvrdila utorková ligová prehra 1:4 na pôde Watfordu.

Tréner je sklamaný

Fulham so 17 bodmi stráca na 17. tím tabuľky FC Burnley, ktorý je prvý nad čiarou zostupu, aktuálne 16 bodov. Vo zvyšných piatich dueloch ich však môžu nazbierať maximálne 15.

Ambície nováčika súťaže pritom boli úplne iné. Keď americký majiteľ klubu Shad Khan urobil z Fulhamu jedného z najväčších "míňačov" v Európe, rysovali sa plány zabojovať aspoň o stred tabuľky.

Tím zo štadióna Craven Cottage však nedokázal výraznejšie preniknúť do bojov o vrchné priečky a nezachránili ho ani tréneri Slaviša Jovankovič, Claudio Ranieri či aktuálny kouč Scott Parker.

"Sme z toho zdrvení. Vieme, aké náročné bolo myslieť na udržanie sa. Najviac som však sklamaný z toho, akým spôsobom sme prehrali v poslednom dueli," zhodnotil Parker po 1:4 na trávniku Watfordu.

Zostupuje aj Huddersfield

Fulham od začiatku sezóny doplácal na nízku gólovú potenciu. V aktuálnom ročníku Premier League doposiaľ strelil iba 30 presných zásahov a inkasoval až 76-krát. Rozdiel 46 gólov je vôbec najvyšší spomedzi všetkých účastníkov piatich najkvalitnejších európskych futbalových súťaží.

"Určite to bude vo veľkej miere o hlave. Keď ste na dne, všetko je zrazu oveľa ťažšie. Tento zápas bol iba odrazom celej sezóny. Mali sme pár dobrých momentov, ale v ostatných chvíľach sme boli príliš naivní, čo sa ukázalo aj proti Watfordu," doplnil Scott Parker.

Spolu s Fulhamom zostúpi do nižšej súťaže aj Huddersfield, ktorý sa so 14 bodmi nachádza na poslednom 20. mieste taktiež bez šance na záchranu. Nepomôže mu ani fakt, že oproti Fulhamu má zápas k dobru.

Súvisiace články