Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Fröhlichová stále čaká na verdikt

Sportnet|Publikované 29. nov 2008 o 00:00

VČERA SA ANTIDOPINGOVÁ KOMISIA NEZIŠLABasketbalový klub Maxima Broker Košice včera večer ešte stále nepoznal verdikt antidopingovej komisie FIBA v

VČERA SA ANTIDOPINGOVÁ KOMISIA NEZIŠLA

Basketbalový klub Maxima Broker Košice včera večer ešte stále nepoznal verdikt antidopingovej komisie FIBA v prípade Lindy Fröhlichovej. Tejto hráčke zakázala medzinárodná federácia v pondelok činnosť až do prešetrenia nálezu nedovolenej látky v jej tele po zápase so Spartakom Moskovská oblasť.

KOŠICE. V Maxime Broker očakávajú, že nemeckej pivotke činnosť uvoľnia, keďže v jej prípade je nález zakázanej látky záležitosťou užívania životne dôležitých liekoch a o týchto skutočnostiach klub informoval FIBA už pred sezónou. Antidopingová komisia medzinárodnej federácie mala zasadnúť včera, no nestalo sa tak.

Aj proti BSS bude stáť

"Komisia sa nezišla, takže až v pondelok," márne včera čakal na správy z FIBA generálny manažér Maximy Broker Daniel Jendrichovský. Zákaz nastúpenia na zápasy sa vzťahuje nielen na Euroligu, ale aj na domácu extraligu, dnešný duel proti BSS teda ak sa v posledných hodinách pred stretnutím nič nezmení Nemka vynechá. "To nás až tak nemrzí, horšie by to bolo, keby nemohla hrať v stredu Euroligu proti Schiu," znervózňuje už preťahovanie verdiktu D. Jendrichovského.

Zahrala si Jurčenková

Zatiaľ Fröhlichová vynechala jeden duel, dôležitý stredajší euroligový s Fenerbahce. Zápas musela sledovať len z lavičky, takže takmer 30 minút odohrala Anna Jurčenková. Tá doposiaľ nastupovala v tejto sezóne Euroligy len sporadicky, keďže má problémy s pätou. "Dostávam teraz injekcie, takže sa to dalo zvládnuť, i keď úplne bez bolesti do nebolo," povedala nám A. Jurčenková, ktorá podala solídny výkon so 16 strelenými bodmi, no Maxima Broker prehrala 74:84. "Som rada, že som družstvu na ihrisku pomohla, aj keď napokon sme prehrali. Doplatili sme na zlý začiatok, potom sme sa pozviechali, ale v závere už svoje urobili aj rozhodcovia. Na nich sa však vyhovárať nemôžeme."

Operácia otázkou času

Lekári síce dali Jurčenkovú dokopy tak, aby mohla v týchto dňoch hrať, ale operácii dlhodobo problémovej päty sa nevyhne. "Je to len otázka času. Záleží aj na dohode s klubom, kedy operáciu podstúpim. Bez nej sa nohu dať do poriadku nepodarilo a takto to už ďalej nejde. Určite, že sezónu som si predstavovala trochu inak," dodala slovenská reprezentantka.

Jurčenková je pripravená zasiahnuť aj do dnešného extraligového zápasu s BSS Košice (začína sa v Infiniti aréne netradične už o 17. hodine), bez ohľadu na to, či bude môcť hrať Fröhlichová. V Košiciach sa najvyššia súťaž žien bude hrať aj zajtra, keď o 14. hodine v hale na Palackého ulici Cassovia hostí Poprad. Zajtra si na rovnakom mieste zahrajú aj muži Slávie TU, od 16.30 hod. privítajú Komárno.

Súvisiace články