Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Fröhlichová môže hrať, ale už nie v Košiciach

Sportnet|Publikované 6. jan 2009 o 23:00

Po dlhých týždňoch čakania konečne padlo rozhodnutie v prípade dopingového testu nemeckej basketbalistky Lindy Fröhlichovej. Medzinárodná federácia

FIBA jej podľa očakávania uvoľnila činnosť, no medzičasom jej už v Maxime Broker vypršala zmluva. Slovenský majster s ňou rokoval, no nedohodol sa na financiách.

KOŠICE. Nemecká pivotka sa teda dlho očakávaného verdiktu dočkala. Žiaľ, pre Maximu Broker to už po obrovských nezmyselných prieťahoch zo strany FIBA momentálne nie je nič platné.

Nemka mieri do Brna

Ako je známe, Fröhlichová užíva životne dôležité lieky, ktoré síce obsahujú nedovolenú látku, ale klub o tom príslušné orgány informoval už pred sezónou, hneď po jej príchode do Košíc. "Máme informáciu od generálnej sekretárky Slovenskej basketbalovej asociácie, že antidopingová komisia FIBA hráčke odobrila papiere, ktoré poskytla a uvoľnila jej činnosť. Môže teda hrať, ale zmluva u nás sa jej skončila po základnej časti Euroligy a nedodohli sme sa na jej pokračovaní. Pravdepodobne prijme ponuku Brna. Pre nás je teda verdikt komisie morálnym víťazstvom, ktoré je nám však už nanič," uviedol generálny manažér Maximy Broker Daniel Jendrichovský. Napriek všetkému je rád, že sa ukázalo, že žiadnu chybu neurobili. "Tým, že sa rozhodnutie komisie veľmi naťahovalo, začali sa objavovať názory, že berie doping. Potvrdilo sa však, že všetko bolo tak, ako sme to prezentovali my." Celá bublina bola teda zbytočne nafúknutá, žiaľ, najmä zo strany FIBA, ktorá nekonala okamžite, ale nechávala priestor na dohady. Dnes je už teda jasné, že Fröhlichová mala stop úplne zbytočne, a ak by v kľúčovom euroligovom zápase na pôde Fenerbahce mohla hrať, mohli Košice pomýšľať aj na druhé miesto v skupine. "Určite ma to mrzí, ale z našej strany sa tomu nedalo predísť. Nebolo nič, čo by sme urobili zle. K športu však výpadky opôr patria, či už zo zdravotných dôvodov, alebo niekedy aj z takýchto administratívnych."

Pod košom diera neostane

V žlto-modrom tábore mali záujem, aby nemecká reprezentantka ostala do konca sezóny, ale rokovania stroskotali na financiách. "Jej nároky sme nemohli naplniť. Čaká nás ťažší rok, ako bol predchádzajúci, a tak si nemôžeme dovoliť ísť do finančného rizika." Ak Košičanky neurobia senzáciu v podobe vyradenia Valencie v prvom kole play-off Euroligy, zostane im v tejto sezóne už iba boj o slovenský titul. "Pod kôš určite niekoho potrebujeme, pretože okrem odchodu Fröhlichovej stratíme zrejme aj Jurčenkovú, ktorá pôjde na operáciu. Siahneme však po hráčke, ktorá je lacnejšia. Na 99 percent už sme dohodnutí, ale meno ešte neprezradím."

Jurčenková pôjde pod skalpel

Jurčenková ešte určite absolvuje prvé kolo play-off Euroligy, potom už jej dlhodobo zranená päta zrejme zamieri pod skalpel. "Proti Valencii isto ešte nastúpi, pretože hrať proti takémuto súperovi len s dvojicou pivotiek Kraayeveldovou a Kováčovou by bol veľký risk. Ešte nie je definitívne rozhodnuté, že potom Jučenková pôde na operáciu, ale je to veľmi pravdepodobné. Jej problémy sa totiž musia vyriešiť."

Kraayeveldová možno i vo finále

Ako sme vás už informovali, k poslednému februárovému dňu odíde z tímu aj Američanka Kraayeveldová, ktorá sa chce dôkladne pripraviť na sezónu v zámorskej WNBA. Možno však neodíde definitívne. "Je tu alternatíva, že koncom apríla sa na dva týždne vráti a pomôže nám vo finálových zápasoch extraligy. Papierovo tomu nič nebráni, lebo našou hráčkou je až do 30. apríla. Záleží len na tom, či ju budeme potrebovať," dodal D. Jendrichovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.