Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Frniaková strieda v Delta V.O.D.S. Leškovú

Sportnet|Publikované 30. dec 2002 o 23:00

Košice - Ženský basketbalový klub Delta V.O.D.S. Košice neskrýva v tejto sezóne vysoké ambície. Tomu zodpovedá aj neustála snaha funkcionárov o

vystuženie kádra. ďalšie zmeny v ňom nastali po vienočných sviatkoch, v družstve už nefiguruje Ľudmila Lešková, novou tvárou je Slávka Frniaková.

Exružomberská rozohrávačka Frniaková naposledy pôsobiaca v poľskom CCC Aquapark Pollkowyce nastúpila za Deltu už v sobotňajšom prípravnom stretnutí proti kanadskému univerzitnému tímu Charletone Ottawa (Košičanky vyhrali 87:41). "Ponúkla nám ju jej agentúra po tom, čo predčasne ukončila svoje pôsobenie v zahraničí. Dohodli sme sa, že bude hrať u nás a ak by sme s ňou neboli spokojní alebo by dostala nejakú výhodnejšiu ponuku, môže kedykoľvek odísť," upresnil záležitosti ohľadom novej posily generálny manažér Delta V.O.D.S. Daniel Jendrichovský.

Miesto v tíme, ktoré zaujala bývalá reprezentantka Slovenska, jej musel niekto uvoľniť, pretože v košickom klube by bol už pretlak rozohrávačiek. "Minulý piatok sme sa dohodli s Ľudmilou Leškovou na jej návrate späť do svojho bývalého nemeckého druholigového klubu, odkiaľ k nám pred sezónou prišla. U nás jej angažmán nevyšla a na túto súťaž nestačila." D. Jendrichovský netají, že tieto zmeny nemusia byť posledné, v talóne ešte nejaké majú. "Chceli by sme sa ešte posilniť pod košom, 2. januára uvidíme, či sa nám to podarí."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.