Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Frniaková: Ak sa jedna uleje, dopláca na to celé družstvo

Sportnet|Publikované 23. nov 2005 o 23:00

Košice Basketbalistky K Cero I.C.P. Košice zatiaľ v Eurolige nemajú dôvod jasať. Po štyroch kolách sú stále bez víťazstva, a tak dnes ich čaká

kľúčový zápas. Nastúpia na palubovke talianskeho Phardu Neapol, a ak neuspejú ani tam, ich nádeje na postup zo skupiny do play-off už naozaj nepríjemne poklesnú.

Košičanky nie sú momentálne v optimálnom rozpoložení, ani v extralige nepredvádzajú to, čo by mali. Dokážu dnes na všetko zabudnúť a sústrediť sa na dnešný duel, v ktorom ide o veľa? "Dúfam. Ťažko však zabudnúť, ak nie je herná pohoda. To príde na každé družstvo, nedá sa stále hrať na maximálnej výkonnosti. Nás to postihlo už v úvode sezóny. Verím, že v Neapole sa dokážeme vyburcovať k bojovnému výkonu. V druhom polčase zápasu s Viktoriou sme sa presvedčili, že to hneď vyzerá inak, keď bojuje všetkých päť hráčok na ihrisku. Verím, že to bol pre nás príklad a takto budeme bojovať, lebo tým sa dá nahradiť veľa, keď vám hra nejde podľa predstáv," vyjadrila sa rozohrávačka K Cero I.C.P. Slávka Frniaková. Bojovnosť a nasadenie v spomínanom ligovom zápase proti Viktorii však v sobotu prišlo až po tom, čo do kabíny prišiel v polčasovej prestávke generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský a predniesol pár slov, aby sa hráčky spamätali. Pomohol až takýto zásah, zdá sa teda, že niektoré hráčky slovenského majstra nemajú príliš v krvi, že bojovať treba v každom stretnutí a v každom okamihu. Neplatí to o kapitánke Frniakovej, ktorá v bojovnosti môže slúžiť zvyšku tímu ako žiarivý príklad. Snaží sa ako kapitánka v tomto ohľade na spoluhráčky pôsobiť, aby do hry dávali zakaždým všetky sily? "Musia sa to naučiť aj samy. Už nie sú také mladučké, aby si neuvedomili, že to už nie je len ich koníček, ale práca, za ktorú dostávajú peniaze. Ak sa na ihrisku jedna alebo dve hráčky ulejú, dopláca na to celé družstvo. Každý musí začať od seba, darmo by som v kabíne kričala. Každá jedna totiž v prvom rade musí chcieť mať po zápase prepotený dres a boľavé nohy. Sama si neviem predstaviť opak a pripadá mi to nenormálne. Dúfam, že to nie je prípad nášho družstva. Aj keď sa totiž zápas nevydarí, nasadenie nesmie chýbať."

V Neapole pôjde o veľa, ale rovnako aj domáci tím si to akiste uvedomuje. Prehra by pre taliansky celok v otázke postupu zamotala situáciu, takže sa dá rátať s veľkým odhodlaním domáceho tímu zvíťaziť. "Presne tak, bude to ťažký zápas. Jednoducho musíme zabrať," zdôraznila S. Frniaková, ktorej sa pred cestou na Apeninský polostrov okamžite vynorili nepríjemné spomienky na nedávny kvalifikačný zápas reprezentácie v Taliansku. "Dúfam, že sa čosi podobné nezopakuje, to nemalo nič podobné s basketbalom. Ja som ešte po žiadnom zápase nebola taká dobitá ako vtedy. Pritom ragbistické zákroky domácich boli rozhodcami absolútne prehliadané, niečo podobné som predtým nezažila. Bolo to neskutočné, ako to arbitri Taliankam tolerovali, ale na to sa nedá vyhovárať. Rozhodcovia totiž môžu pridať pár percent, ale rozhodujúci je vždy výkon. Dúfam, že sa v Neapole nepoložíme a vybojujeme víťazstvo. Môžem sľúbiť, že budeme bojovať," dodala S. Franiaková, ktorá je presvedčená, že družstvo si plne uvedomí dôležitosť tohto súboja a nechá na ihrisku pre úspech všetko, aj keď favoritom je súper.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.