Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Fritz Strobl už brázdi hitparády

Sportnet|Publikované 19. feb 2007 o 00:00

VIEDEŇ. Elitný rakúský lyžiar Fritz Strobl naznačil, čím by sa mohol v budúcnosti živiť. Olympijský víťaz v zjazde zo Salt Lake City naspieval chytľavú pieseň s neskromným názvom „Genie auf die Ski (Génius na lyžiach)“, ktorá si tento týždeň začala raziť

cestu v najsledovanejšej rakúskej hitparáde op 40 na rozhlasovej stanici Ö3.

Jednoduchá melódia a text nebránia tomu, aby najpočúvanejšia rozhlasová stanica v Rakúsku dala priestor Stroblovmu značne neistému hlasu. Naposledy patrilo skladbe ôsme miesto.

„S lyžiarskou palicou som ako Karajan, hovoria mi Albert Einstein Hahnenkammu, som Amadeus prašanu,“ spieva v nej lyžiar.

Postupne sa v nej označuje za Cézara lyžiarskeho národa či Napoleona pretekárskej sezóny.

Našťastie ide o recesiu a Strobl nie je nafúkaná primadona. Pôvodne melódia zaznela v reklame na ovocné knedličky od firmy Iglo, ktorá je sponzorom Rakúskeho lyžiarskeho zväzu. Diváci si ju obľúbili až tak, že žiadali, aby ju Strobl naspieval celú.

„V skutočnosti spievať neviem,“ priznal Strobl, povolaním policajný úradník. Na jej naspievanie dokonca založil kapelu Fritz & The Down­hill Gang.

Po CD, na ktorom sa objavili 3 skladby, sa len tak zaprášilo. Výťažok z predaja pôjde na konto telesne postihnutých lyžiarov. Vypočuť si ho môžete na internetovej stránke fritzstrobl.com.Súvisiace články