Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Fraška alebo skvelý ťah? Kickboxer bude v zápase čeliť až trom súperom

(Zdroj: RIZIN FF)
Daniel Stankovič|10. jún 2021 o 15:04 (aktualizované 10. jún 2021 o 15:07)

Slovo exhibícia začína v Ázii naberať nový význam.

TOKYO. Japonská organizácia zmiešaných bojových umení RIZIN Fighting Federation sa rozhodla usporiadať nový druh exhibičného súboja. 

Počas podujatia RIZIN 28 - Tokyo sa na hlavnej karte medzi zápasmi MMA predstaví aj známy domáci kickboxer Tenshin Nasukawa (41-0 Kickbox). Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by počas jedného duelu nečelil až trom protivníkom.

22-ročný Japonec si postupne v trojkolovom dueli zmeria sily s Kokim Osakim (24-5 Kickbox) a Hiroyom Kawabem (33-17 Kickbox). Meno tretieho súpera bude predstavené divákom priamo v aréne počas jeho vstupu do ringu.

V špeciálnej postojárskej exhibícii budú zakázané kopy, avšak napr. pravidlo o knokautovom ukončení súboja ostáva zachované. Súperi mladého kickboxera sa po každom kole vystriedajú.

Ak sa niekomu z nich podarí zdolať Nasukawu, súboj bude okamžite ukončený. 

Na podujatí tiež spoznáme premiérového šampióna ľahkej váhy organizácie RIZIN. Bude ním lepší z dvojice Tofiq Musaey (18-3 MMA) a Roberto de Souza (11-1 MMA).

Daniel Stankovič sa na stránkach Sportnet venuje zmiešaným bojovým umeniam, skúsenosti zbieral písaním pre portál SvetMMA. Jeho srdcovkou sú bojové športy, umenie a hory.