Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

František Straka odmieta fámy, že užíval kokaín

SITA|18. dec 2004 o 12:31

PRAHA 18. decembra (SITA) - K nečakanému odvolaniu trénera futbalistov pražskej Sparty Františka Straku prišlo preto, lebo údajne užíval kokaín. S touto šokujúcou informáciou vyšiel v sobotu denník MF ...

PRAHA 18. decembra (SITA) - K nečakanému odvolaniu trénera futbalistov pražskej Sparty Františka Straku prišlo preto, lebo údajne užíval kokaín. S touto šokujúcou informáciou vyšiel v sobotu denník MF Dnes. "Chráň boh, aby som mal s tým svinstvom niečo spoločné," vyhlásil rezolútne Straka a informácie o jeho závislosti na kokaíne označil za stupiditu. "Som úplne čistý, môžem to odprisahať na moje dieťa," zdôraznil už bývalý kormidelník. Klub z Letnej sa v tejto záležitosti postavil jednoznačne za Františka Straku. "Neveríme, že užíval drogy. Kategoricky sa od tejto informácie dištancujeme," vyhlásila hovorkyňa Sparty Praha Lenka Raková.

Viaceré od seba nezávislé zdroje - ako uvádza MF Dnes - tvrdia, že sparťanský prezident Vlastimil Košťál prichytil Straku v kancelárii ako šnupe kokaín. Práve preto ho vo štvrtok nečakane vyhodil a angažoval na jeho miesto Jaroslava Hřebíka. "Je to sprostá lož, číry nezmysel. Ľudská závisť nemá hranice," reagoval Košťál na informácie o Strakovom odvolaní šíriace sa vo futbalových kruhoch. František Straka vyhlásil, že mu pokojne môžu testovať akúkoľvek časť tela, pretože kokaín nebral: "Nešnupal som! Prečo by som to robil?"


Súvisiace články