Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Francúzsku cyklistku Longovú sklamala trať nedeľňajších pretekov

TASR|13. aug 2004 o 12:00

Atény 13. augusta (TASR) - Francúzska cyklistka Jeannie Longová nevidí veľkú šancu na rozšírenie svojej olympijskej medailovej zbierky na päť cenných ...

Atény 13. augusta (TASR) - Francúzska cyklistka Jeannie Longová nevidí veľkú šancu na rozšírenie svojej olympijskej medailovej zbierky na päť cenných kovov, pretože trať nedeľňajších pretekov nie je podľa jej chuti.

Longová verila, že vďaka skúsenostiam premení piatu olympijskú účasť na medailu, no veterná trať jej zrejme v prvých pretekoch spraví škrt cez rozpočet. "Tento typ trate nemám rada. Je to ešte horšie ako som čakala. Každý bude chcieť jazdiť vpredu," povedala 45-ročná Francúzka. "Bude to trojhodinová bitka. Som sklamaná."

Cyklistická legenda sa do Atén kvalifikovala vďaka zisku 48. národného titulu. "Chcela som sa sem dostať, pretože som sa od uvedenia ženskej cyklistiky do olympijského programu zúčastnila všetkých hier," dodala Longová, ktorá bude mať zrejme väčšiu šancu v časovke. "O časovke som ešte neuvažovala. Napriek sklamaniu z trate sa chcem najprv koncentrovať na cestné preteky."

Olympijskú premiéru zažila francúzska cyklistka v Soule 1988 a o štyri roky v Barcelone sa tešila zo striebra. V Atlante 1996 triumfovala na ceste a v individuálnej časovke pridala striebro. Pred štyrmi rokmi v Sydney skončila v jazde proti chronometru tretia.

Súvisiace články