Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Francúzsko po druhý raz víťazom Pohára federácie

Sportnet|Publikované 23. nov 2003 o 23:00

Francúzske tenistky sa stali po druhý raz v histórii víťazkami Pohára federácie, keď vo finále prestížnej ženskej tímovej súťaže zdolali na

taraflexe moskovského Olympijského štadióna USA 4:1.

Reprezentantky krajiny galského kohúta rozhodli o svojom víťazstve už v úvodnej nedeľňajšej dvojhre finálového duelu, keď v súboji tímových jednotiek vyhrala Amélie Mauresmová nad Meghann Shaughnessyovou za 61 minút hladko 6:2, 6:1 a získala tak rozhodujúci tretí bod.

Nehrajúci kapitán francúzskeho tímu Guy Forget sa stal vďaka moskovskému triumfu po krajanovi Yannickovi Noahovi druhým kapitánom v histórii, ktorý priviedol mužský i ženský tím k titulu v Davisovom pohári i vo Fed Cupe. Forget vyhral Davis Cup v roku 1991 ešte ako aktívny tenista a o desať rokov neskôr ako kapitán.