Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Francúzky vo finále proti Rusku s Mauresmovou i Pierceovou

TASR|Publikované 6. sep 2005 o 20:14

Paríž 6. septembra (TASR) - Kapitán francúzskeho fedcupového tímu Georges Goven sa vo finálovom zápase prestížnej tímovej tenisovej súťaže proti Rusku ...

Paríž 6. septembra (TASR) - Kapitán francúzskeho fedcupového tímu Georges Goven sa vo finálovom zápase prestížnej tímovej tenisovej súťaže proti Rusku (17.-18. septembra) bude spoliehať na kvarteto Amélie Mauresmová, Mary Pierceová, Nathalie Dechyová a Tatiana Golovinová, náhradníčkou je Virginie Razzanová. Hráčky z krajiny galského kohúta sa na domácej pôde v areáli Roland Garros v Paríži pokúsia odplatiť Ruskám vlaňajšiu finálovú prehru z Moskvy.

"Mauresmová, Pierceová a Dechyová na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open potvrdili, že sú vo výbornej forme o ich zaradení do nominácie som ani na chvíľu nezapochyboval. Ako štvrtú hráčku som nominoval talentovanú Golovinovú. Všetky dievčatá sa na zápas už veľmi tešia, veď hrať finále na dvorci Rolanda Garrosa je nevšedný zážitok. Verím, že bude vypredané a diváci vytvoria skvelú atmosféru," povedal kapitán francúzskeho tímu Goerges Goven. Ruský kapitán Šamil Tarpiščev nominoval na finále štvoricu Anastasia Myskinová, Jelena Dementievová, Dinara Safinová a Vera Duševinová.

la

Súvisiace články