Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Francúzi zaskočení Santiniho odchodom

SITA|4. jún 2004 o 10:35

PARÍŽ 4. júna (SITA, AFP) - Predstavitelia Francúzskej futbalovej federácie (FFF) netajili prekvapenie z rozhodnutia reprezentačného trénera Jacquesa Santiniho odísť po skončení ME v Portugalsku do anglického ...

PARÍŽ 4. júna (SITA, AFP) - Predstavitelia Francúzskej futbalovej federácie (FFF) netajili prekvapenie z rozhodnutia reprezentačného trénera Jacquesa Santiniho odísť po skončení ME v Portugalsku do anglického klubu Tottenham Hotspur. "Pán Santini zrejme zabudol na klauzulu vo svojej zmluve, podľa ktorej máme v prípade úspechu na Euro 2004 právo predĺžiť s ním kontrakt do roku 2006. Každý sa môže slobodne rozhodnúť a želáme mu veľa šťastia. Nepripúšťame, že táto udalosť by mohla mať negatívny vplyv na hráčov. Sú to profesionáli a vedia, čo majú robiť," povedal prezident FFF Claude Simonet.

Podľa francúzskych médií Santinimu vadilo, že funkcionári s ním nechceli predĺžiť zmluvu ešte pred blížiacim sa európskym šampionátom. V krajine majstrov sveta z roku 1998 sa však chceli vyhnúť zopakovaniu situácie z roku 2002. Vtedy vedenie zväzu podpísalo nový kontrakt s kormidelníkom Rogerom Lemerrom ešte pred MS v Japonsku a Kórejskej republike, na ktorých obhajcovia titulu nepostúpili ani zo základnej skupiny a nedali gól. Lemerre prišiel o svoj post, jeho zamestnávateľ mu však musel vyplatiť vysoké odstupné.

Francúzsko na ME 2004 obhajuje prvenstvo spred štyroch rokov. V základnej B-skupine sa výber galského kohúta stretne postupne s Anglickom, Chorvátskom a Švajčiarskom.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Škótsko vs. Česko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Poľsko vs. Slovensko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Španielsko vs. Švédsko
Kurzy prináša