Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Francúzi nečakane vyhrali v Hopman Cupe nad Britmi 2:1

SITA|5. jan 2011 o 17:34

Andy Murray a Laura Robsonová nestačili na Nicolasa Mahuta a Kristinu Mladenovicovú a v tabuľke sú bez bodu.

PERTH. Francúzski tenisti Kristina Mladenovicová a Nicolas Mahut značne nečakane zvíťazili v stredajšom stretnutí v základnej B-skupine na 23. ročníku Hopmanovho pohára miešaných reprezentačných družstiev v austrálskom Perthe nad Britmi Laurou Robsonovou a Andym Murrayom 2:1.

Murray za obhajcov finálovej účasti vyrovnal prostredníctvom zdolania Mahuta 7:6 (3), 7:6 (5) na priebežných 1:1 po tom, ako Robsonová podľahla Mladenovicovej 4:6, 6:3, 0:6, ale v rozhodujúcom mixe ťahali favorizovaní "ostrovania" za kratší koniec - 4:6, 2:6. Briti už stratili šancu na postup do sobotňajšieho finále.

V úvodnom dueli piateho dňa programu neoficiálnych MS pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) si Američania Bethanie Matteková-Sandsová a John Isner poradili s Talianmi Francescou Schiavoneovou a Potitom Staracem 2:1, keď už po dvojhrách mali istotu triumfu.

Pred piatkovým rozuzlením diania v B-skupine je zjavné, že Američanom by za štandardných okolností mal stačiť na prienik do finále aj jeden zápasový triumf z troch možností v súboji proti Britom. V takom prípade by definitívne zobrali nádej Francúzom a takmer určite aj Talianom.

Prvým rozhodujúcim kritériom pri rovnosti bodov je práve vyšší počet jednotlivých zápasových úspechov, následne tzv. percentáž jednotlivých zápasov, vzápätí percentáž setov, až potom výsledok vzájomného duelu.

V A-skupine budú v priamom súboji o postup do finále vo štvrtok hrať Srbsko a Belgicko, pričom balkánskemu výberu stačí jediný zápasový úspech z troch možností. Austrália a Kazachstan už sú bez šance dostať sa do sobotňajšieho stretnutia o trofej.

Súhrn stredajších výsledkov:

B-skupina:

Veľká Británia - Francúzsko 1:2

Laura Robsonová - Kristina Mladenovicová 4:6, 6:3, 0:6

Andy Murray - Nicolas Mahut 7:6 (3), 7:6 (5)

Laura Robsonová, Andy Murray - Kristina Mladenovicová, Nicolas Mahut 4:6, 2:6

Taliansko - USA 1:2

Francesca Schiavoneová - Bethanie Matteková-Sandsová 4:6, 4:6

Potito Starace - John Isner 6:7 (5), 6:4, 4:6

Francesca Schiavoneová, Potito Starace - Bethanie Matteková-Sandsová, John Isner 6:7 (5), 6:2, 10:3 (zápasový tajbrejk)

Tabuľka B-skupiny:

1. USA 2 2 0 5:1 11:5 4
2. Taliansko 2 1 1 3:3 7:8 2
3. Francúzsko 2 1 1 2:4 6:9 2
4. V. Británia 2 0 2 2:4 6:8 0

Legenda: poradie, krajina, zápasy, víťazstvá, prehry, jednotlivé stretnutia, sety, body.

Tabuľka A-skupiny:

1. Srbsko 2 2 0 6:0 12:2 4
2. Belgicko 2 1 1 4:2 9:5 2
3. Austrália 2 1 1 2:4 5:9 2
4. Kazachstan 2 0 2 0:6 2:12 0

Legenda: poradie, krajina, zápasy, víťazstvá, prehry, jednotlivé stretnutia, sety, body

Zostávajúci program základných skupín (časy sú uvedené v SEČ):

Štvrtok 6. januára:

A-skupina (8.00 súbežne na dvoch dvorcoch):

Austrália - Kazachstan

Srbsko - Belgicko

Piatok 7. januára:

B-skupina (6.00 súbežne na dvoch dvorcoch):

Taliansko - Francúzsko

USA - Veľká Británia

Súvisiace články