Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Francúzi majú nový rekord

Sportnet|18. nov 2003 o 00:00

Trinásť výhier za sebou, to je nový rekord v histórii francúzskej futbalovej reprezentácie. Francúzi v sobotu hladko zdolali v priateľskom zápase Nemcov 3:0 a v tomto roku majú na konte len jedinú prehru. Vo februári podľahli Česku 0:2. Nebyť toho, mali .


Škótsky reprezentant Barry Ferguson (vľavo) v súboji so stredopoliarom Holandska Edgarom Davidsom (R), v barážovom stretnutí o postup na ME 2004 Škótsko – Holandsko 1:0. FOTO – REUTERS

Trinásť výhier za sebou, to je nový rekord v histórii francúzskej futbalovej reprezentácie. Francúzi v sobotu hladko zdolali v priateľskom zápase Nemcov 3:0 a v tomto roku majú na konte len jedinú prehru. Vo februári podľahli Česku 0:2. Nebyť toho, mali by na konte 17 výhier. Obhajcovia európskeho zlata si nový míľnik osladili najvyššou výhrou nad Nemcami od pamätného úspechu 6:3 na MS 1958 vo Švédsku. Dnešné mužstvo Zidana, Henryho a Trezegueta udelilo vicemajstrom sveta tvrdú lekciu. Zápas v Gelsenkirchene nebol taký jednoznačný, ako napovedá skóre, ale Kuranyi otriasol len brvnom a ďalšie šance domácich pochytal skvelý Coupet.

Nemci potvrdili, že na špičkové tímy nemajú. Predvlani podľahli tiež Francúzsku a od tých čias sedem ráz za sebou prehrali s futbalovo vyspelou krajinou. Postupne s Anglickom, Argentínou, Brazíliou, Holandskom, Španielskom, Talianskom a znovu s Francúzskom. Napriek tomu medzitým dokázali získať striebro na MS. „Nerád to hovorím, ale hráme ustráchane,“ vyhlásil tréner Nemcov Rudi Völler. (čtk)

Súvisiace články